×
Menu

Závodní brusle / Speed brusle

  Filtr
Značky
Velikost boty
Průměr kolečka

Dobré vědět

Nezáleží na tom, jestli brusle používáte pro svůj trénink, nebo máte rádi inline bruslení nebo pokud jste elitní rychlobruslaři, speed brusle jsou ty pravé brusle pro vás.

Vyberte si správné speed brusle

Brusle na rychlobruslení nabízíme od celé řady značek. Pokud hledáte speed brusle, které pojedou rychle, ale nepotřebujete nutně speciální speed kolečkové brusle, můžete si vybrat brusle s podporou kotníku a s kolečky o něco menšími, než jsou kolečka pro závodní brusle. Kolečkové brusle určené speciálně na speed skating mají velmi velká kolečka, aby dosahovaly optimální rychlosti. Rám s kolečky je výrazně delší než spodní část boty. Bota je těsnější, uvnitř je jen minimum výstelky. Aby byl skelet boty speed bruslí co nejměkčí a umožňoval maximální flexibilitu, poskytuje kotníku jen minimum podpory. Skelet speed brusle velmi snadno rozpoznáte, jelikož vypadá víc jako jakákoliv běžná sportovní bota než jako skelet inline bruslí.

Kolečka pro speed brusle jsou designována pro velké rychlosti a jsou skutečně speciální. Kromě toho, že jsou výrazně větší, jejich profil je také úzký, aby se minimalizoval kontakt s povrchem, snížilo se tření a narůstala rychlost.

K čemu se používají speed kolečkové brusle?

Když se věnujete rychlostnímu bruslení, můžete ho provozovat na ledních bruslích nebo nebo na speed inline bruslích. Pokud se sport provádí na ledě označuje se speed skating. Pokud se závodí na na kolečkových bruslích, jedná se o inline speed skating nebo inline racing. Inline speed skating je možné trénovat indoor i outdoor. Outdoor inline speed skating je sportovní disciplínou a soutěží se v různých úrovních. Pokud si ale chcete pouze užívat rychlou jízdu a překonávat své limity, inline speed brusle jsou k tomuto účelu optimální.

Kromě speed kolečkových bruslí také můžete najít vybavení a náhradní díly - skelety, kolečka, ložiska a rámy. Každý z nich je designovaný pro maximální rychlost. Prodáváme pouze populární značky, jako jsou K2, Rollerblade, Powerslide a Fila.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky