×
Menu

Stoupací pásy pro touring

  Filtr
Barvy
Značky
Délka

Lezte po horách se stoupacími pásy pro alpinismus

Když lyžaři opustí lyžařský areál a v dohledu nejsou žádné vleky, musí se dostat na vrchol hory po svých. Stoupací pásy pro alpinismus jsou magickým vybavením umožňujícím stoupat na lyžích bez klouzání dozadu. Jsou vyrobeny z mohérových, nebo nylonových vláken umístěných v určitém směru, což zajišťuje skluz jedním směrem a oporu ve směru druhém tak jak je to potřeba. Zajišťují opotu při odrazu vpřed a kloužou při pohybu po sněhu.

Backcountry pásy, také známé jako pásy pro alpinismus jsou umístěny na spodní straně lyží a připevněny klipy na špičce a patě lyže společně s lepidlem přichycujícím pásy ke skluznici.

Jakou velikost stoupacích pásů budu potřebovat?

Při výběru stoupacích pásů pro alpinismus je důležité zohlednit šířku a délku lyží. Skiny by měly být trochu kratší a užší než lyže, na kterých budou použity pro zlepšení vlastností na sněhu. Některé pásy jsou vyrobeny tak, aby fungovali s různou délkou lyží, díky nastavitelným klipům. Pokud je délka vašich lyží v daném rozmezí, pak by mělo jít o vhodnou délku skinů. Tato informace je obvykle k nalezení ve specifikaci produktu.

Šířka pásů by měla být zhruba o 5mm užší, než nejširší část lyže. Pokud jsou pásy příliš široké, budou příliš blízko hrany lyží a může snadno dojít k poškození. Šířka pásů je vždy uvedena ve specifikaci, názvu zboží, nebo podle lyží pro které byly specificky navrženy.

Mohu stoupací pásy zkrátit?

Lyžaři velmi často zkracují pásy na specifickou délku. Díky tomu nemusíte tolik přemýšlet nad výběrem perfektní délky pro vaše lyže. K některým modelům pásů je dokonce přiloženo nářadí pro zkrácení podle vaší potřeby.

Pokud hledáte více backcountry produktů pro vaše dobrodružství v horách, prohlédněte si příslušenství pro touring.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky