šťastný s. Valentýn
Speciální nabídky a slevy  -  Zobrazit nabídky
×
Menu

Aggressive inline bruslení

Co je aggressive inline bruslení?

Aggressive inline bruslení je specializovaná forma inline bruslení, při kterém se ve skateparcích a městských parcích a ulicích provádějí různé triky a skoky. Hlavním záměrem aggressive jezdců je provádět extrémní triky včetně grindů, skoků a skluzů (tzv. slidů), zatímco většina jiných inline bruslařů se zaměřuje na rychlost, ujetou vzdálenost nebo své brusle používají jako městský dopravní prostředek.

Aggressive brusle se navrhují a vyrábí tak, aby byly odolné, silné a robustní, protože musí ustát všechny nárazy a tvrdé dopady, které jsou pro tento extrémní sport typické. Proto byste se do aggressive bruslení měli pouštět pouze s těmito speciálně designovanými bruslemi, které vám zajistí potřebnou ochranu, stejně jako nejlepší možné výkony.

Můžete použít aggressive brusle na ulicích?

Ano, můžete! Ale kromě toho je můžete použít i pro jiné styly aggressive bruslařských disciplín. V rámci aggressive bruslení se rozlišují tři hlavní disciplíny popsané níže:

street bruslení

Street skating nebo také freestyle bruslení se odehrává v městském prostředí nebo na místech, která nejsou speciálně vybudovaná pro triky. Při streetovém bruslení se jako překážky využívají objekty, které se běžně nachází v ulicích, jako jsou zábradlí a schody. Kreativita a hledání nových vzrušujících míst pro realizaci triků je důležitou součástí streetového aggressive stylu.

bruslení ve skateparku a rampách

Tento styl bruslení probíhá ve skateparcích. Speciálně vyrobené překážky umožňují zdokonalit a procvičit techniku jízdy a propojovat různé triky. Bruslení v rampě, jak název napovídá, se děje v nějakém typu u-rampy. Můžete se setkat také s označením vert skating. Pro tento styl aggressive bruslení je typické, že bruslaři tráví mnohem více času ve vzduchu než při jiných typech aggressive inline, protože prováděné triky typicky zahrnují různé spiny a flipy ve výskoku.

Powerblading

Powerblading je speciální podtyp aggressive bruslení, při kterém se klade důraz na rychlost. Powerblading se provádí s aggressive skate botami s plochými rámy a širšími kolečky. Vyznavači tohoto stylu vysokou rychlostí překonávají schody a jiné překážky, podobně jako při parkouru.

Pokud hledáte všestrannější styl bruslení, který kombinuje triky a fitness bruslení, pak zkuste freeskating. Podívejte se na naši kategorii freeskate bruslí, kde najdete také více informací o tomto typu bruslení.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky