×
Menu

Běžecké hole

  Filtr
Značky
Délka

Dobré vědět

Typy holí pro běžecké lyžování


Existují tři styly běžeckého lyžování: klasika, skate a backcountry, a pro každou z těchto disciplín existují drobné rozdíly v holích. Z konstrukčního hlediska jsou hole používané pro klasiku a bruslení naprosto stejné, ale běžecké lyžování vyžaduje o něco větší délku holí. Poslední typ, backcountry hole, je snadné identifikovat, protože mají větší sněhové košíky, které zabraňují jejich zapadnutí do měkkého sněhu, který se v backcountry často vyskytuje.

Jak dlouhé by měly být lyžařské hole pro běžecké lyžování?

Jak již bylo uvedeno výše, délka běžkařských holí se liší v závislosti na hlavním účelu. Hole pro klasické běžecké lyžování by měly být asi o 30 cm kratší, než je vaše vlastní výška, zatímco pro běžecké bruslení by měly být asi o 20 cm kratší. Hole pro běh na lyžích pro backcountry by měly být téměř o 35 cm kratší než vaše vlastní výška.

Z čeho jsou vyrobeny běžkařské hole?

Hřídele holí na běžecké lyžování jsou vyrobeny především z hliníku nebo karbonu. Hliníkové hole jsou dobrou volbou pro začínající lyžaře, protože jsou velmi odolné a levné. Pokročilejší hole jsou vyrobeny z 50 % nebo 100 % karbonu. To je atraktivní pro zkušené lyžaře a závodníky, protože pevný a lehký karbon je mnohem energeticky úspornější.

Dalšími vlastnostmi lyžařských holí, které je třeba zvážit, jsou rukojeti a poutka. Korkové rukojeti odolávají chladu lépe než jejich plastové protějšky. Poutka mohou být buď ve stylu smyčky, která vyrovnává sílu z pólu přes ruce, nebo systému snadného uvolnění, který je jednoduchý a pohodlný.

Pokud již máte běžkařské hole, které potřebují jen trochu vylepšit, pak byste se měli podívat na naše Příslušenství k běžkařským holím.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky