×
Menu

Ložiska na kolečkové brusle

  Filtr
Značky
Typ ložiska
Klasifikace a přesnost ložisek

Dobré vědět

Co jsou ložiska kolečkových bruslí?

Ložiska kolečkových bruslí jsou malé válečky umístěné v náboji kolečka. Ložiska koleček jsou malé součástky celkového nastavení, které zajišťují otáčení koleček. Každé kolečko potřebuje 2 ložiska, která umožňují hladké otáčení koleček na osách. To znamená, že budete potřebovat sadu 16 ložisek, aby se všech 8 koleček vašich kolečkových bruslí rychle a hladce otáčelo.

Jaká jsou nejlepší ložiska pro kolečkové brusle?

Nejlepší ložiska pro kolečkové brusle, která si můžete pořídit, závisí především na vašich potřebách a stylu jízdy. Dobrým ukazatelem pro určení kvality ložisek je systém hodnocení ABEC. Tento systém hodnocení od ABEC 1 (nejnižší) po ABEC 9 (nejvyšší) udává přesnost výroby ložisek během výrobního procesu. Se sadou ložisek s vysokým hodnocením se vaše kolečka budou točit velmi rychle a hladce.

U většiny koleček pro brusle se používají ložiska 608. Rozměry těchto ložisek jsou 22mm vnější průměr, 7mm šířka a 8mm vnitřní průměr. Začínající a rekreační bruslaři si mohou snadno vybrat sadu ložisek ABEC 5 nebo ABEC 7, která jim zajistí hladkou a příjemnou jízdu. Nejlépe hodnocená ložiska jsou obvykle nejlepší volbou pro profesionály a sportovce, kteří hledají nejvyšší rychlost a výkon.

Kdy vyměnit ložiska kolečkových bruslí?

Ložiska kolečkových bruslí obvykle vydrží 12 až 18 měsíců. Správná péče o ložiska může jejich životnost výrazně prodloužit. Nezapomínejte je čistit po každé jízdě a při bruslení se vyhýbejte prašným místům. Pokud vaše ložiska začnou vydávat hluk a vykazovat známky koroze, je čas je vyměnit.

Chcete k nové sadě ložisek přidat i nová kolečka? Pak si prohlédněte naši nabídku koleček pro kolečkové brusle.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky