×
Menu

Gripy na koloběžku

  Filtr
Barvy
Značky
Délka gripu
Koncovky kompatibilní s
Materiál
Předchozí
Další
Strana 1 z 3

Dobré vědět

Co jsou to gripy na koloběžku?

Gripy na koloběžku jsou nezbytnou součástí vašeho nastavení a maximalizují kontrolu nad koloběžkou při provádění triků a přistání. Gripy jsou gumové úchytky, které se umístí na konce řídítek koloběžky a pomáhají zmírnit vibrace a poskytují pohodlnější zážitek z jízdy. Gripy se běžně vyrábějí z gumy nebo pěny, někdy také ze směsi obou materiálů.

Mnoho značek nabízí gripy v široké škále barev a stylů a představují skvělý způsob, jak si vyladit vaši koloběžku.

Gripy na koloběžku se čas od času opotřebují a je třeba je vyměnit. Chcete-li gripy odstranit, jednoduše je pomocí nůžek nebo nože přestřihněte a vyjměte. Chcete-li nainstalovat nové, nejprve namažte řídítka a vnitřní stranu nových gripů. Poté by měly gripy jít na řídítka lehce nasadit.

Gripy na řídítka: koncovky a příruby

Koncovky na řídítka jsou šroubům podobné díly, které se vkládají do konců řídítek. Pevný pár koncovek je nezbytný pro tlumení nárazů a zvýšení životnosti koloběžky.

Některé gripy jsou dodávány s přírubami. Jedná se o kulatý disk, který je připevněn k vnitřnímu konci řídítek. Gripy s přírubou mohou zlepšit vaši kontrolu nad řídítky, nicméně může být obtížnější provádět bar spins. V některých případech plní přírubové gripy funkci koncovek a zakrývají vnější konec řídítek koloběžky.

Jsou gripy na koloběžku univerzální?

Pokud není uvedeno jinak, vnitřní průměr gripu na řídítka koloběžky je obvykle stejný, což znamená, že je lze použít univerzálně. Kromě toho lze mnoho gripů na koloběžky namontovat na řídítka BMX kol a dětských kol. Je však důležité zkontrolovat, zda jsou gripy kompatibilní s materiálem řídítek. Gripy na koloběžky se dodávají v různých délkách, přičemž profesionální jezdci často dávají přednost gripům nad 16 cm.

Chcete se dozvědět více o gripech na koloběžky? Pak si přečtěte našeho průvodce nákupem gripů na koloběžku.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky