×
Menu

Boty na kolečkové lyže

  Filtr
Barvy
Značky
Velikost boty
Kompatibilní systém vázání

Boty na kolečkové lyže nebo na běžky?

Boty na kolečkové lyže pro bruslení mají mnoho společného s botami na běžky, například vysokou a pevnou manžetu pro lepší oporu kotníku a tuhou podrážku pro optimální přenos energie. Pokud tedy již vlastníte boty na běžky, můžete je nadále používat i na kolečkových lyžích.

V teplejších podmínkách však mohou být boty na běžky kvůli silné izolaci velmi nepohodlné. Boty na kolečkové lyže jsou pro teplejší počasí vhodnější, protože jsou vyrobeny z lehkých materiálů pro lepší odvětrávání. Některé boty na kolečkové lyže pro bruslení jsou navíc v oblasti kotníků otevřené, aby se ještě více zlepšilo odvětrávání nohou při intenzivním bruslení v letních dnech.

Výběr správných bot na bruslení na kolečkových lyžích

Při nákupu bot na kolečkové lyže pro bruslení byste se měli ujistit, že boty dokonale padnou na vaše nohy. To je důležité, abyste se vyhnuli puchýřům a zabránili klouzání nohou uvnitř bot. Obecně platí, že byste si měli vybrat boty na jízdu na kolečkových lyžích, které se blíží velikosti vaší sportovní obuvi, ale vždy doporučujeme zkontrolovat tabulky velikostí, abyste našli optimální velikost.

Dalším důležitým faktorem, který je třeba zvážit, je kompatibilní systém vázání. Nezapomeňte si vybrat boty na kolečkové lyže, které odpovídají systému vázání vašich kolečkových lyží.

Pokud hledáte další informace o botách na klasické lyžování a jejich rozdílech, navštivte našeho průvodce Nákup bot na běžky.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky