Velikonoční výprodej
Až 55% sleva + tričko SkatePro ZDARMA!  -  Klikněte zde
×
Menu

Inline rychlobruslení

Co je to inline rychlobruslení?

Inline rychlobruslení, také známé jako inline speed bruslení, je forma bruslení, kde je cílem dosáhnout co nejvyšší rychlosti. Tento sport je často soutěžní a bruslaři závodí buď jednotlivě, nebo v týmech, a jejich cílem je dosáhnout co nejrychlejšího času.

Inline rychlobruslení může probíhat uvnitř i venku a je součástí mnoha významných sportovních soutěží po celém světě. Jízda na speed bruslích vyžaduje hodně cviku, a proto stojí za to začít na běžných inline bruslích, než vyzkoušíte speed brusle. Závodní bruslaři používají brusle s třemi nebo čtyřmi kolečky. Inline rychlobruslení by navíc nemělo být zaměňováno s rychlobruslením, které probíhá na ledě.

Jak rychle můžete jet na inline rychlobruslích?

Profesionální bruslaři mohou běžně dosahovat rychlosti přes 64 m/s (64,37 km/h) a dokonce se vyskytly případy, kdy bruslaři dosáhli rychlosti přes 70 km/h při jízdě z kopce.

Aby bylo dosaženo co nejvyšší rychlosti, je technika inline rychlobruslení mírně odlišná od ostatních stylů. Jelikož jsou kolečka na speed bruslích docela veliká, budete při odrazu potřebovat mnohem větší sílu. Při bruslení budete muset pořádně rozhoupat boky, abyste zvýšili přenos síly při odrazu. Kromě toho musí být každý krok hlubší a větší, aby generoval dostatečný výkon. Obecně je tato technika fyzicky docela náročná a je skvělým zdrojem kardia.

Jak začít s inline rychlobruslením

Než začnete s inline rychlobruslením, je důležité cítit se sebevědomě a jistě na klasických inline bruslích. Zatímco s rekreačními a freeskate bruslemi můžete stále dosáhnout slušné rychlosti, budete potřebovat pár Rychlobruslí, abyste dosáhli té nejvyšší rychlosti. Inline rychlobruslení ve vnitřních prostorách obvykle probíhá na dřevěné podlaze potažené plastem a venkovní bruslení může být na běžné dlažbě nebo silnici.

Přestože můžete na inline speed brusle vyrazit sami, doporučujeme přidat se k místnímu klubu bruslařů, kteří vám mohou pomoct se správnou technikou a také najít nejlepší místa k procvičování.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky