×
Menu

Inline brusle a kolečkové brusle

Dobré vědět

Inline vs. kolečkové brusle: Co je nejlepší pro začátečníky?

Inline bruslení i jízda na kolečkových bruslích jsou zábavné aktivity, jejichž zvládnutí vyžaduje trénink. To, co je pro vás nejlepší a nejjednodušší, závisí na tom, který styl bruslení preferujete. Na výběr máte z mnoha disciplín, od fitness bruslení přes aggressive bruslení až po rytmické bruslení a kolečkové derby.

Inline bruslení je považováno za aktivitu, do které je snadné se pustit. V porovnání s kolečkovými bruslemi vám umožní prozkoumávat okolí: delší rozvor inline bruslí v kombinaci s jejich většími kolečky umožňuje překonávat drobné nerovnosti a praskliny na silnici a nabízí rychlost a snadnější pohon.

Kolečkové brusle, známé také jako quad brusle, nabízejí širší základnu stability, ale deska bruslí je poměrně krátká, což může při učení způsobit častější pády dopředu nebo dozadu. Bruslení na kolečkových bruslích poskytuje větší boční rovnováhu, což může u začínajících bruslařů zvýšit sebedůvěru. Bruslení na kolečkových bruslích lze snadno trénovat v interiéru nebo venku na hladkém povrchu, kde je provádění ostrých a těsných zatáček snazší.

Výhody inline bruslení a trekového bruslení

Jednou z výhod inline bruslení a jízdy na kolečkových bruslích, bez ohledu na styl jízdy, je svalová vytrvalost a rozvoj. Díky zapojení boků, spodní části zad a hýždí pomáhají pohyby budovat svaly nohou. Stejně jako každé jiné aerobní cvičení vám oba styly bruslení mohou poskytnout intenzivní kardio trénink, aniž byste zatěžovali své klouby a kolena.

Pokud máte pochybnosti o tom, jaký typ bruslení byste si měli vybrat, přečtěte si více o různých typech bruslí v našem průvodci: Jaké brusle si mám koupit?

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky