×
Menu

Kolečkové brusle a Trekové brusle

Dobré vědět

Kolečkové brusle a trekové brusle pro každého

Ve SkatePro najdete brusle pro děti, ženy i muže všech věkových kategorií a všech dovednostních úrovní. Inline brusle a trekové brusle (retro brusle) nabízíme v celé řadě stylů, z nichž každý je designovaný pro jiný, specifický účel. Nejoblíbenějším modelem jsou inline brusle s kolečky v jedné řadě. Nicméně mnoho lidí dává přednost trekovým bruslím (kterým se říká i dvouřadé brusle), kde kolečka jsou namontována podobně jako například na skateboardu, tj. v párech.

Inline brusle

Inline brusle nejsou jednotnou kategorií. Vyrábí se inlinové modely speciálně designované pro fitness, rychlostní bruslení, hokej, street/aggressive bruslení a nebo freestyle brusle, které jsou poměrně univerzální. Inline kolečkové brusle jsou rychlejší a pohotovější a nabízejí lepší směrovou stabilitu než trekové brusle. Také se v nich snáze udržuje rovnováha, takže neriskujete pád dopředu či dozadu. Inline brusle jsou zdaleka nejoblíbenější typ bruslí a právě z toho důvodu najdete největší výběr bruslí a náhradních dílů právě v této kategorii.

Trekové brusle

Mnoho lidí považuje trekové brusle za původní, originální kolečkové brusle. Snad i proto se tento typ stále těší velké popularitě. Technika jízdy je poněkud odlišná a také, alespoň podle některých jezdců, se snáze ovládají. Trekové brusle jsou také známé jako quad brusle nebo dokonce retro brusle, protože právě tento typ byl první na trhu. Někteří dospělí dávají přednost retro bruslím, protože na nich začínali jako děti. Pro některé jsou symbolem nostalgie, jiným lidem prostě sedí jejich jízdní vlastnosti. Roller Derby brusle se drží určitého standardu a jsou také ideální pro taneční a disco bruslení.

Nedokážete-li se rozhodnout, jaký typ bruslí je ideální právě pro vás, můžete si přečíst více v našem průvodci nákupem bruslí.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky