Zimní výprodej
finální zimní výprodej   -  použijte tento kód WINTER10  -  Klikněte zde
×
Menu

Boty pro kolečkové lyže

Potřebujete speciální boty na kolečkové lyže?

Boty na kolečkové lyže jsou navrženy se speciální vnější podrážkou a špičkou, která umožňuje jejich připojení k vázání na kolečkové lyže. Vyrábějí se stejně jako boty na běžky a někteří bruslaři je při jízdě na kolečkových lyžích používají. Kompatibilita je sice stejná, ale existují i určité rozdíly.

Vzhledem k tomu, že se na kolečkových lyžích jezdí na suchu, kde není sníh, jsou boty na kolečkové lyže lehce zateplené, často se používají síťované tkaniny. To znamená, že během teplejšího počasí se vám nohy tolik nepřehřívají a nepotí, a proto je to pro vás pohodlnější. Manžety bot mohou být také nižší, protože nemusí bránit vniknutí sněhu dovnitř. Tím se také zvyšuje prodyšnost kolem kotníků.

Různé typy bot na kolečkové lyže

Dva typy bot na kolečkové lyže jsou klasické a skate. Ty jsou navrženy tak, aby odpovídaly klasickému a bruslařskému stylu jízdy na kolečkových lyžích. Hlavní rozdíl mezi těmito dvěma typy bot je ten, že skateové boty na kolečkové lyže mají dodatečnou oporu kotníku, která pomáhá při bruslařských pohybech.

Před nákupem bot na kolečkové lyže se ujistěte, že víte, jakému stylu se chcete věnovat. Pokud si chcete nechat otevřené možnosti nebo se jen nemůžete rozhodnout, existují kombinované boty na kolečkové lyže, které vám umožní provádět oba styly.

Styl bot na kolečkové lyže, který si vyberete, by měl být kompatibilní s vázáním, které již máte nebo které se chystáte koupit. Podívejte se na naši nabídku Vázání na kolečkové lyže, kde najdete tyto produkty a další informace.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky