×
Menu

Dámské lyžařské boty

Pánské|Dámské|Děti
  Filtr
Značky
Velikost
Flex
Šířka boty
Typ boty

Dobré vědět

Je rozdíl mezi pánskými a dámskými lyžařskými botami?

Ano, mezi pánskými a dámskými lyžařskými botami jsou určité rozdíly ve střihu a designu. Mnoho dámských lyžařských bot je speciálně tvarováno tak, aby byly užší v oblasti kotníku, paty a přední části chodidla, což odráží skutečnost, že ženy mají obecně užší nohy. Délka manžety u dámských lyžařských bot je také kratší než u pánských, což je způsobeno tím, že mnoho žen má kratší dolní končetiny než muži. Díky tomu mohou lýtkové svaly pohodlně sedět mimo boty, kde nejsou omezovány.

Jak vybrat dámské lyžařské boty


Dámské lyžařské boty mohou být samozřejmě pohodlné. Je však třeba věnovat pozornost několika věcem, aby byla šance na pohodlně padnoucí lyžařskou botu co největší. Přesně si změřte délku svých nohou, abyste mohli najít nejbližší velikost lyžařské boty. Velikosti bot naskakují po 1 cm, takže byste měli zvolit nejbližší velikost podle měření vaší nohy. Ujistěte se, že reálně odhadujete své lyžařské schopnosti, protože je potřeba vědět, jaký rozsah flexe lyžařské boty je pro vás vhodný. Chcete-li se o tom dozvědět více, podívejte se na: Jak si vybrat optimální flex lyžařských bot?

Nakonec si uvědomte, že i když jsou pánské a dámské lyžařské boty rozděleny, pár pánských lyžařských bot může více vyhovovat tvaru vašeho chodidla. Mnoho dámských lyžařských bot je speciálně tvarováno tak, aby byly užší v oblasti kotníku, paty a šířky chodidla. Délka manžety u dámských lyžařských bot je také kratší než u pánských, což je způsobeno tím, že mnoho žen má níže sedící lýtkové svaly.

Pokud si chcete prohlédnout velikosti a modely dostupné v pánské sekci, můžete navštívit stránku Pánské lyžařské boty.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky