×
Menu

BMX řízení a díly

Správně zvolené BMX kliky znamenají víc rychlosti

Závodní BMX kola musí umět rychle nabrat rychlost. Od prvního šlápnutí do pedálů ve startu, až do finiše není třeba ztratit ani vteřinu. Vítězem je ten, kdo je nejrychlejší.

BMX kliky, spolu s převodníky, jsou důležitým dílem, který pohání BMX kolo kupředu. Kliky aktivně spolupracují na přenosu výkonu z nohou jezdce na převodník. Mnoho jezdců netuší, že existují různé velikosti klik. Přitom je logické, že menší kliky váží méně a dlouhé kliky pedálů umožňují větší záběr, víc energie v hřídeli, a tudíž i větší rychlost.

BMX kliky pro závodní BMX kola jsou typicky vyrobené z lehkého, ale pevného hliníku a designované pro maximální odolnost.

Kliky pro závodní BMX jsou zpravidla svařené ze dvou dílů, protože 2dílná konstrukce je nejlehčí možná varianta.

Poznámka: Je důležité vybrat kliku, která je kompatibilní se stylem upevnění klik vašeho kola. Velikost lze nalézt ve specifikaci každého modelu.

Měj kliku v dobré péči

O kliky je třeba pečovat, ostatně jako všechny části kola. Neustále dávej pozor, zda jsou tvoje kliky správně utažené a dobře promazané. Pokud ne, negativně se to projeví v tvém výkonu.

Pozor na utažení! Pokud utáhneš kliky příliš, hodně si stížíš šlapání. Pokud je na druhou stranu nedotáhneš, riskuješ, že se klika uvolní a ty poletíš k zemi.

Nejsi si jistý, jak kliky utáhnout? Jak na to najdeš v instrukcích od výrobce. Také můžeš kontaktovat naše experty na BMX zde ve SkatePro.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky