šťastný s. Valentýn
Speciální nabídky a slevy  -  Zobrazit nabídky
×
Menu

Duše na BMX kolo

  Filtr
Značky
Průměr kola
BMX disciplína

Dobré vědět

Výměna duší BMX kola

Duše se nacházejí uvnitř plášťů a jsou součástí kola, která udržuje vzduch. Jsou vyrobeny z různých typů silné pryže a mají ventilek, buď Presta, nebo Schrader, který slouží k nafukování duše.

Vzhledem k povaze jízdy na BMX kolech bude nutné duše jednou vyměnit. Ať už se věnujete freestyle jízdě nebo závodění, jistě víte, že v obou disciplínách musí pláště vydržet tvrdé nárazy a opakovaný tlak, což dříve či později povede k menším či větším poškozením. Malé průrazy lze opravit pomocí opravné sady, ale pokud vaše duše BMX nadále ztrácí tlak vzduchu, je čas koupit novou duši. Návod, jak správně nasadit duši, naleznete v našem krátkém videu na téma Jak nasadit pláště a duše BMX.

Jakou velikost duše potřebuji?

Jednoduše řečeno, velikost vaší BMX duše musí odpovídat velikosti vašeho BMX pláště. To platí z hlediska průměru a šířky. Nejběžnější průměr pláště je 20 palců, takže zde bude dobře pasovat 20palcová duše. Šířka duše se udává v rozmezí, například 1,70 - 2,5 palce. Šířka pláště by měla být v tomto rozmezí, ale pokud je o něco užší nebo širší než tyto rozměry, bude stále fungovat.

Při výměně duší se vyplatí zkontrolovat stav pláště. Časem mohou ztratit trakci nebo být náchylné k propíchnutí. Pokud také uvažujete o pořízení nových plášťů, podívejte se na naši nabídku plášťů na BMX.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky