×
Menu

Kendama

  Filtr
Barvy
Značky

Kendama je skvělá zábava pro všechny věkové kategorie

Potřebujete si odpočinout od divoké jízdy, ale přesto chcete ohromit okolí bláznivými triky? Pak jsou tu pro vás kendamy: tyto dřevěné hračky pocházející z Japonska se skládají z rukojeti (ken), dvojice pohárků (sarado) a míčku (tama). Ta je se dřevem spojena provázkem a hlavním cílem je balancovat a provádět triky s míčem buď na rukojeti, nebo na kelímcích. Neexistují žádná konkrétní pravidla, a to je na kendamě skvělé: je vhodná pro každého a každý se může projevit vymýšlením triků, které jdou proti fyzikálním zákonům. Hračka kendama je skvělou volbou pro rozvoj rovnováhy, soustředění a reflexů a zároveň zábavy.

Kendama je také rostoucím vedlejším sportem v mnoha komunitách akčních sportů. Díky neomezenému počtu triků, které můžete provádět, a důrazu na kreativitu, soustředění a postupný pokrok, obnovuje velkou část zážitků z učení se akčnímu sportu.

Odkud kendama pochází?

Kendama má svůj původ ve francouzské hře s pohárem a míčem bilboquet, ale její koncept byl dále rozvíjen v Japonsku, kde se zrodila kendama, jak ji známe dnes. Kendama v doslovném překladu znamená "mečový míč" a dlouhou dobu byla klasickou dětskou hračkou v Japonsku. Velikost a design kendamy se v průběhu let vyvíjely a v posledních několika desetiletích se staly celosvětovým fenoménem.

Dnes už kendama není jen hračkou, ale také sportem a subkulturou a zábavným způsobem sbližování lidí. Pokud se například považujete za profesionála v kendamě, existují mezinárodní soutěže v kendamě, kde si můžete vyzkoušet své dovednosti, včetně Světového poháru v kendamě v Japonsku.

Kendamy prodávané u SkatePro jsou již navlečené a připravené k použití ihned po vybalení z krabice. V této kategorii najdete také náhradní struny a některé specifické zboží pro kendamy.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky