×
Menu

Carvingové lyže & Sjezdové lyže

  Filtr
Značky
Délka
Určení
Schopnosti

Dobré vědět

Carvingové lyže pro slalom i závody na svahu

Carvingové lyže se také často nazývají sjezdové, protože je můžete využít pro většinu disciplín na svahu. Některé carvingové lyže jsou docela pokročilé, zatímco jiné jsou snadno použitelné. Sjezdové lyže jsou navrženy pro stabilitu ve vysokých rychlostech, nicméně jejich ovládání nemusí být úplně snadné. A proto se hodí pro pokročilé nebo expertní lyžaře. Tento druh závodních lyží se používá na profesionální úrovní například při mistrovství světa.

Kvalitní závodní lyže

Závodní lyže jsou jak již název napovídá navrženy pro rychlé lyžování. Je důležité mít pár lyží, který dovolí precizně letět po svahu i při náročných sněhových podmínkách.

Závodní lyže jsou pro sjezdové závody. Lyžaři, kteří tento sport provozují na profesionální úrovni nosí speciální obleky, které minimalizují odpor větru a pomáhají lyžařům dosáhnout vysokých rychlostí. Slalomové lyže se používají pro techničtější disciplínu slalomu, kde se lyžař musí při sjezdu pohybovat mezi překážkami. Nemusíte ale používat carvingové lyže pro specifický sport, protože se hodí pro spousty variací sjezdového lyžování.

Carvingové lyže jsou pravé sjezdové lyže

Sjezdové lyže jsou často vyrobeny jako carvingové lyže s úzkým pasem a širší přední částí. Tuhá kontrukce zároveň přináší stabilitu. I když jsou sjezdové lyže navrženy pro upravený sníh na svahu má několik nových modelů trochu jinou konstrukci a jsou tak snáze použitelné také mimo sjezdovku. Nicméně přechod mimo sjezdovku není úplně snadný a měli by se o to pokoušet zejména zkušení lyžaři.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky