×
Menu

Krasobruslařské brusle

  Filtr
Značky
Velikost boty
Materiál boty
Vázání

Dobré vědět

Nejdůležitější vlastnosti krasobruslařských bruslí

Krasobruslařské brusle jsou designované s ohledem na specifické nároky krasobruslení. Zpravidla mají propracovanější a stylovější design než klasické brusle. Brusle na krasobruslení jsou také vyložené tenčí podšívkou a mají méně ochranných vrstev než běžné brusle.

Brusle na krasobruslení jsou zpravidla kotníčkové, s tkaničkami a bez přezek. Mnoho současných krasobruslařských bruslí je vyrobeno z umělé kůže nebo PVC. Syntetický materiál je ve srovnání s klasickou kůží odolnější a lehčí, což je pro vysoké skoky při bruslení výhoda. Jelikož je velmi důležité, aby brusle krasobruslařům na noze perfektně seděli, někteří sportovci si je nechávají upravit svým nohám na míru.

Krasobruslařské brusle jsou dostupné s ocelovými noži. Nože jsou lehce zakřivené, což můžete pozorovat při pohledu z boku. Nejtypičtější charakteristikou krasobruslařské brusle jsou zoubky na špičce nože. Zoubky slouží pro lepší záběr při přípravě na skok a pro další figury. Krasobruslařský nůž je také prodloužený až za patu boty pro lepší směrovou stabilitu. Velká většina bruslí na krasobruslení je v černé nebo bílé barvě. Bílé brusle zpravidla nosí krasobruslařky a černé krasobruslaři. Nicméně nabízíme krasobruslařské brusle i v jiných barvách.

K čemu mohu krasobruslařské brusle používat?

Brusle na krasobruslení si samozřejmě můžete nasadit i pro běžné bruslení na ledě. Ale je třeba si uvědomit, že jsou speciálně designované pro krasobruslařské figury. První brusle tohoto typu byly vyvinuty v 19. století, kdy se bruslení na ledě stalo velmi populárním a bruslaři se začali specializovat buď na krasobruslení nebo rychlostní bruslení. Krasobruslení dnes existuje ve 4 disciplínách: sólové bruslení, sportovní dvojice, taneční páry a synchronizované krasobruslení. Soutěže v jednotlivých disciplínách jsou hodnoceny speciálním bodovacím systémem.

Přečtěte si našeho průvodce pro nákup bruslí na krasobruslení, kde najdete cenné rady pro výběr modelu a správné velikosti.

SkatePro