×
Menu

Závodní sjezdové lyže

  Filtr
Značky
Délka
Šířka lyže pod vázáním
Určení
Vázání
Schopnosti

Dobré vědět

Co jsou to závodní lyže?

Závodní lyže jsou velmi úzce specializované carvingové lyže navržené pro vyníkající lyžaře, kteří se účastní závodů, nebo si užívají carving v co možná nejvyšších rychlostech. V porovnání s běžnými lyžemi pro sjezdovky, které se často ve vyšších rychlostech klepou, závodní lyže jsou tužší a těžší, což zajišťuje stabilitu a kontrolu na pevném sněhu. Připravte se na překonání svého maxima a pocit adrenalinu v žilách při hlubokém carvingu na sjezdovce.

Výběr správného typu a délky závodních lyží

První rozhodnutí, které budete muset udělat je, jaký typ závodních lyží budete chtít. Disciplíny jsou rozdělené na slalom (SL), obří slalom (GS), Super G a sjezd.

Jak dlouhé by měly vaše závodní lyže být? Záleží na vaší zkušenosti, výšce a váze. Je důležité mít pár lyží vyhovující vaší postavě a také stylu, což maximalizuje váš výkon a efektivitu na sjezdovkách. Pokud si nejste jistí, která délka lyží je pro vás tou pravou, prohlédněte si pro začátek naší tabulku velikostí sjezdových lyží.

Čím se závodní lyže liší?

Dva nejčastější typy závodních lyží jsou lyže pro slalom a obří slalom. Slalomové lyže jsou navrženy s malým radiusem zatáčky, což usnadňuje řezání krátkých a těsných zatáček. Lyže pro obří slalom mají větš radius a hodí se tak lépe pro delší oblouky a vyšší rychlosti.

Pokud hledáte lyže pro více univerzální, či rekreační lyžování, prohlédněte si naše sjezdové lyže a all mountain lyže.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky