×
Menu

Trekové brusle a Retro brusle

  Filtr
Barvy
Značky
Velikost boty
Průměr kola
Předchozí
Další
Strana 1 z 2

Dobré vědět

Čtyřkolečkový retro brusle, známé jako trekové brusle

Mnozí považují kolečkové brusle za původní typ bruslí, nebo, chcete-li, „prabrusle“. Můžete se také setkat s označením trekové brusle nebo dvouřadé kolečkové brusle. Dvouřadé jim říkáme, protože mají „podvozek“ řešený podobně jako třeba skateboard, tedy 2 kolečka vpředu a 2 vzadu. Jsou také vybavené přední brzdičkou.

Trekové kolečkové brusle byly prvními bruslemi na trhu a mezi zákazníky velmi populární, a to až do doby kdy se objevily inline brusle, které velmi rychle začaly trhu s kolečkovými bruslemi dominovat. V posledních letech se ale trekové kolečkové brusle opět hlásí o slovo a získávají si své příznivce. Zákazníky zejména oslovuje jejich vintage design, díky kterému si tyto brusle vysloužily též označení retro brusle. Mnoho rodičů a prarodičů si určitě vzpomíná na stará dobrá kolečka, které se připevňovali na boty.

Proč si vybrat právě trekové brusle?

Při pohledu na dvouřadé brusle mnoho lidí pocítí jistou nostalgii, jelikož se jim vybaví vzpomínka na jejich první dětské brusle. A nejeden dospělý bruslař jim také poprávu podlehne - technika jízdy je jim dobře známa a retro design a barvy jsou jim velmi blízké.

Díky rozložení kol tyto brusle poskytují větší stabilitu v nižších rychlostech a také při zastavení. Na druhou stranu nejsou zdaleka tak rychlé jako inline brusle. Některé trekové brusle jsou vhodné k aerobnímu tréninku, jiné jsou vhodnější na kratší výlety, disco a tancování. Vyberte si brusle podle vašich potřeb.

Některé trekové brusle vypadají jako klasické lední brusle s vyšší šněrovací botou, zatímco jiné svou formou připomínají tenisky. V nabídce jsou také retro brusle s nízkou botu, která umožňuje větší flexibilitu, ale poskytuje méně opory kotníku. Nicméně se přeci jen o něco lépe ovládají.

Pokud vás zajímají také Derby brusle, nezapomeňte se podívat také na kategorii Derby bruslí.

Jak zvolit správnou velikost trekových bruslí?

Při výběru kolečkové brusle je třeba správně zvolit velikost, aby se v ní noha dobře cítila. Doporučujeme velikost volit tak, aby se chodidlo mohlo trochu uvnitř boty pohybovat. Ideální je, pokud prsty pro sebe dostanou asi 0,5 - 1 cm volného místa. Noha by se uvnitř boty měla cítit pohodlně od paty až po špičku a také v šířce plosky nohy. Proto velmi doporučujeme přečíst si návod na výběr velikosti, který najdete u každého produktu.

Pokud pochybujete, zda si vybrat trekové brusle nebo in-line brusle, přečtěte si o různých typech bruslí víc:

V našem průvodci pro nákup inline bruslí najdete odpovědi na nejčastěji kladené otázky.

Pokud i poté potřebujete poradit, neváhejte nás kontaktovat. Společně přijdeme na to, které dámské či pánské brusle zvolit.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky