Zimní výprodej
finální zimní výprodej   -  použijte tento kód WINTER10  -  Klikněte zde
×
Menu

Kolečka na surfskate

  Filtr
Barvy
Značky
Průměr kolečka
Tvrdost koleček

Jaká kolečka jsou na surfskate nejlepší?

Správná kolečka na surfskate hrají velkou roli v napodobení pocitu jako při surfování. Dvě hlavní věci, které je třeba vzít v úvahu při nákupu nové sady koleček, jsou průměr a tvrdost (durometr).

Co se týče průměru, nejčastěji se používají kolečka o průměru 60-70mm, je však možné sehnat i menší velikosti. Cokoli nad 70mm však zvyšuje riziko zaseknutí koleček o desku při jízdě. S menšími kolečkami budete moci dosáhnout prudkého zrychlení, ale budete mít nižší maximální rychlost.

Tvrdost koleček se měří na durometrické stupnici stejně jako u jiných skate koleček. Čím vyšší číslo, tím jsou kolečka tvrdší. Měkčí kolečka vám tedy nabídnou větší přilnavost, zatímco tvrdší kolečka vám poskytnou větší rychlost. Jaký typ si vyberete, záleží na osobních preferencích; nicméně durometr mezi 78A - 84A vám poskytne dobrý všestranný výkon. Dalším faktorem, který je třeba zvážit, je vaše hmotnost.

Kdy je potřeba surfskate kolečka vyměnit?

Kolečka pro surfskate nemají pevně stanovenou životnost, takže to, kdy je budete muset vyměnit, hodně závisí na tom, jak často jezdíte a jak je používáte. Pokud však začínají ztrácet svůj původní tvar a objevují se na nich ploché místa, je čas začít se poohlížet po nové sadě. Nezapomeňte také na údržbu ložisek.

Pokud si myslíte, že by se vám hodily nové trucky, podívejte se na naši nabídku trucků pro surfskate.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky