Velikonoční výprodej
Až 55% sleva + tričko SkatePro ZDARMA!  -  Klikněte zde
×
Menu

Waveboarding

Dobré vědět

Co je to waveboarding?

Waveboarding je zábavný sport na prkně, který přináší surf vibe do ulic. Při waveboardingu se jezdí na waveboardu, známém také jako casterboard nebo vigorboard, a je to dobrý způsob, jak trénovat surfování mimo sezónu.

Waveboarding mohou provozovat jezdci všech věkových kategorií a je to příjemný způsob, jak si zlepšit rovnováhu a dobře si procvičit kardio. Díky jedinečné konstrukci se dvěma kolečky můžete na casterboardu provádět celou řadu činností. Lze je používat jak pro cruising a carving, tak pro triky a kaskadérské kousky.

Jak trénujete waveboarding?

Jízda na waveboardu vyžaduje jinou techniku než jízda na skateboardu nebo longboardu, protože se nohama nedotýkáte země. Na začátku možná budete muset nejprve upravit postoj a procvičit rovnováhu, protože pod každou nohou máte jen jedno kolečko.

Při tomto pohybu se buď zadní noha, nebo obě nohy kývají dopředu a dozadu v kroutivém pohybu. Tím vytvoříte pohyb vpřed, a čím více se budete kývat, tím více získáte rychlost.

Přední nohou řídíte waveboard tak, že přední část prkna tlačíte do směru, kterým chcete zatočit. Pokud chcete zastavit, můžete jednoduše stlačit špičky tak, aby se hrana prkna po snížení rychlosti dotkla země.

Video, které demonstruje, jak se jezdí na waveboardu, najdete v našem návodu na jízdu na waveboardu.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky