×
Menu

Osičky pro koloběžku

  Filtr
Značky
Délka osičky kola

Dobré vědět

Osičky pro freestyle koloběžky mají mnoho variant

Pokud jsou tvé originální šrouby/osy koleček poškozené, zde můžeš snadno najít náhradní osičky pro svou koloběžku.

Osičky vytváří odolné spojení mezi kolečky a koloběžkou a pomáhají udržovat rychlost.

Nejvíce ceněné materiály jsou ocel a hliník. Ocel je odolnější a hliník je lehčí, takže nejlepší osičky pro freestyle koloběžku jsou takové, které nejlépe vyhoví právě tvému stylu jízdy a tvým preferencím.

Osičky pro koloběžku se nabízí buď v sadě se šroubem a nábojem nebo s integrovaným závitem. Délka a průměr osičky se také liší. Na to je třeba dávat pozor, protože některé značky vyžadují osičky v určité délce, například vidlice Ethic a District jsou kompatibilní pouze s 85mm osičkami. Co se průměru osiček týče, standardem je 8 mm, ale nabízejí se také s průměry 6 mm, 10 mm a cokoliv mezi tím.

Pravidla výběru se také lehce liší pro osičku do předního a zadního kolečka. Pokud kupuješ osičku pro zadní kolečko, je důležité koupit model, jehož délka a průměr odpovídá desce. Když kupuješ osičku pro přední kolečko, je důležité pořídit ji dle rozměrů vidlice.

Na osičky je možné nasadit pegy

Vetšinu pegů je možné uzpůsobit tak, aby je bylo možné namontovat na jakoukoli desku, a to díky spacerům (distančním rozpěrkám) a dostatečné délce osičky.

Velikost osičky si určíš podle toho, kolik pegů chceš na každou osičku nasadit a jaký typ desky a vidlice používáš.

Změřit své staré osičky pro koloběžku před nákupem nových je rozhodně dobrý nápad, zejména chceš-li mít jistotu, že kupuješ správnou délku. Jaké délky je možné pořídit a info o kompatibilitě s deskou najdeš na stránce každého produktu. V případě pochybností o té nejlepší volbě právě pro tvou freestyle koloběžku nás neváhej kontaktovat.

Další informace a technické podrobnosti o osičkách pro koloběžky najdeš zde.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky