×
Menu

Pegy na koloběžku

  Filtr
Barvy
Značky
Délka pegu
Materiál

Dobré vědět

Jaké pegy na freestyle koloběžku?

Pegy na koloběžku jsou absolutní nutnost, pokud si přejete vylepšit vaši freestyle koloběžku a otevřít si cestu k různým trikům a skokům. Pegy nejsou standardním dílem freestyle koloběžky, protože je zpravidla začínají využívat až jezdci, kteří chtějí posunout své skills o stupeň výš. V této kategorii najdete celou řadu pegů na freestyle koloběžky, takže určitě najdete model, který bude vyhovovat vašemu jízdnímu stylu i rozpočtu.

Pegy pro koloběžky jsou obvykle zhotovené z ocele, plastu nebo hliníku a použité zejména pro grindování. Co se týče pegů, není správný nebo špatný materiál. Jejich výběr je spíš otázkou vlastních preferencí a jízdního stylu.

Hliníkové pegy na koloběžku

  • Jsou lehčí a vlastně nejoblíbenější. Nízká váha ale také znamená o něco menší odolnost.
  • Kupují a používají je hlavně jezdci ve skateparku.

Ocelové pegy na koloběžku

  • Jsou těžší, ale odolnější.
  • Jsou typickou volbou mezi street jezdci.

Plastové pegy na koloběžku

  • Jsou nejlehčí z celé trojice, ale také nejslabší.
  • Lze je používat jak pro street, tak do skateparku.

Poznámka: Pokud grindujete na drsném povrchu, jako je beton nebo hrany kamenů, není od věci nanést na pegy vosk nebo stearín, aby se po povrchu lépe sklouzl.

I když většina pegů na koloběžky je dodávána včetně montážních dílů (šroubu), je třeba nezapomenout, že ne všechny pegy sedí na každé trikovací koloběžce. Takovým zlatým pravidlem je kupovat pegy, desku a vidlici od stejné značky. Jen tak si můžete být 100% jisti, že si budou všechny tyto díly spolu rozumět. Máte-li stále pochyby, neváhejte nás kontaktovat. Určitě na něco přijdeme!

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky