×
Menu

Pegy na koloběžku

Dobré vědět

K čemu slouží pegy na koloběžku?

Pegy na freestyle koloběžku jsou díly ve tvaru válce, které lze připevnit ke kolečkám koloběžky. Umožňují jezdcům na koloběžkách provádět různé grindy, triky a skoky, které jinak nejsou na koloběžkách bez pegů možné. Dodávají se v různých délkách a mohou být vyrobeny z kovových nebo plastových materiálů.

Jak používat pegy na koloběžku

Pegy na koloběžku lze upevnit na obě strany osy předního a zadního kolečka koloběžky. Většina jezdců se rozhoduje pro instalaci dvou pegů, a to na stejné straně koloběžky, protože při tricích upřednostňují jednu stranu více než druhou.

Chcete-li grindovat na zábradlích nebo boxech, musíte být schopni naskočit na překážku s předním, zadním nebo oběma pegy, které dopadají na grindovací plochu. Pro dokončení triku stačí seskočit zpět a odjet. Existuje mnoho kombinací tohoto postupu a seznam triků je dlouhý. Dalšími triky s pegy, při kterých více používáte nohy, jsou nose a tails manuals a mnoho dalších skoků a otoček.

Přestože většina trikových pegů na koloběžku má v balení montážní šroub, mějte na paměti, že ne všechny pegy pasují na každou freestyle koloběžku. Standardní průměr osy dodávané s pegy je 8 mm, takže by měl být stejný jako průměr vaší původní osy. Pravidlem je kupovat pegy, desku a vidlici od stejné značky, abyste měli největší šanci, že vám budou díly pasovat dohromady.

Pokud vás zajímá, jak se pegy a mnoho dalších dílů koloběžky skládají dohromady, podívejte se na našeho průvodce Sestavení freestyle koloběžky.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky