×
MENU

Pegy na koloběžku

  Filtr
Barvy
Značky
Délka pegu
Průměr osy
Délka osičky kola
Materiál

Dobré vědět

Jaké pegy na freestyle koloběžku?

Pegy na koloběžku jsou absolutní nutnost, pokud si přejete vylepšit vaši freestyle koloběžku a otevřít si cestu k různým trikům a skokům. Pegy nejsou standardním dílem freestyle koloběžky, protože je zpravidla začínají využívat až jezdci, kteří chtějí posunout své skills o stupeň výš. V této kategorii najdete celou řadu pegů na freestyle koloběžky, takže určitě najdete model, který bude vyhovovat vašemu jízdnímu stylu i rozpočtu.

Pegy pro koloběžky jsou obvykle zhotovené z ocele, plastu nebo hliníku a použité zejména pro grindování. Co se týče pegů, není správný nebo špatný materiál. Jejich výběr je spíš otázkou vlastních preferencí a jízdního stylu.

Hliníkové pegy na koloběžku

  • Jsou lehčí a vlastně nejoblíbenější. Nízká váha ale také znamená o něco menší odolnost.
  • Kupují a používají je hlavně jezdci ve skateparku.

Ocelové pegy na koloběžku

  • Jsou těžší, ale odolnější.
  • Jsou typickou volbou mezi street jezdci.

Plastové pegy na koloběžku

  • Jsou nejlehčí z celé trojice, ale také nejslabší.
  • Lze je používat jak pro street, tak do skateparku.

Poznámka: Pokud grindujete na drsném povrchu, jako je beton nebo hrany kamenů, není od věci nanést na pegy vosk nebo stearín, aby se po povrchu lépe sklouzl.

I když většina pegů na koloběžky je dodávána včetně montážních dílů (šroubu), je třeba nezapomenout, že ne všechny pegy sedí na každé trikovací koloběžce. Takovým zlatým pravidlem je kupovat pegy, desku a vidlici od stejné značky. Jen tak si můžete být 100% jisti, že si budou všechny tyto díly spolu rozumět. Máte-li stále pochyby, neváhejte nás kontaktovat. Určitě na něco přijdeme!