Zimní výprodej
finální zimní výprodej   -  použijte tento kód WINTER10  -  Klikněte zde
×
Menu

Ochranné kraťasy a šortky

  Filtr
Značky
Velikost

Co jsou to ochranné kraťasy?

Ochranné kraťasy, známé také jako impaktní kraťasy nebo polstrované vyztužené šortky, jsou navržené tak, aby chránily stehna, boky a hýždě před bolestivými důsledky pádů. Jelikož ke kolečkovým sportům pády neodmyslitelně patří, s tímto konkrétním ochranným vybavením si můžete ušetřit modřiny a pohmoždiny na sedacích partiích. Polstrované šortky jsou pohodlné, snadno se nosí a perfektně padnou pod džíny.

Stojí ochranné šortky za to?

Chcete chránit svou pánev a kostrč před následky setkání s tvrdou zemí? Pak se vám ochranné polstrované šortky rozhodně vyplatí. I když se polstrované šortky doporučují zejména skejtovým začátečníkům, kteří stále pracují na svých balančních schopnostech, jsou také velmi oblíbené mezi profesionály. Neplánované pády číhají za každou překážkou, a proto i ti nejzkušenější skateboardisté chrání svou tělesnou schránku, když se pouští do intenzivních adrelínových akcí.

Vybíráme správné ochranné kraťasy

První věc, kterou je třeba vzít v úvahu při nákupu ochranných kraťasů, je velikost. Dobře padnoucí střih je klíčový. Příliš volné a budou se na těle posouvat a neztlumí sílu nárazu. Příliš těsné a budou vás omezovat v pohybu a jejich polstrování se příliš natáhne, čímž se sníží jeho pružnost a schopnost absorbovat nárazy. Velikosti jednotlivých značek se mohou velmi lišit, takže si nezapomeňte prohlédnout tabulku velikostí pro každý produkt. Ochranný materiál v nárazových kalhotách se může někdy při praní poškodit, takže stojí za to hledat látku, která dobře ventiluje a absorbuje vlhkost.

Když už mluvíme o materiálu, můžete se rozhodnout pro měkké polstrování nebo tvrdé plastové polstrování. Tvrdé chrániče nabízejí maximální ochranu před nárazy, ale nedokáží se přizpůsobit pohybu. Měkké chrániče jsou pružnější za cenu snížené schopnosti absorbovat nárazy, ale stále vás chrání před pohmoždinami.

Pokud hledáte ochranné šortky pro zimní sporty, podívejte se na naše ochranné šortky pro snowboarding, sjezdové lyžování nebo lední bruslení.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky