×
Menu

Fender brzdy a brzdy pro koloběžky

  Filtr
Značky
Typ brzdy
Průměr kolečka

Dobré vědět

Brzdy pro koloběžky – pružinové versus flex fender brzdy

Zde můžeš vybírat brzdy pro koloběžky různých typů. V nabídce máme různé brzdy na freestyle koloběžky, a dokonce i fixed foot fender brdy, které jsou mezi jezdci na koloběžkách obzvlášť oblíbené. Brzdy na koloběžky jsou odolné a cenově dostupné. Takže tě jejich nákup nezruinuje, a navíc ti dlouho vydrží.

Brzda je na freestyle koloběžce vždy namontovaná na zadní kolečko. Vybrat si můžeš mezi dvěma typy: pružinová brzda nebo flex fender brzda. Pružinová brzda je standardní typ brzdy, která se velmi často montuje na dětské koloběžky a freestyle koloběžky v nižší cenové relaci. Skládá se ze tří částí: brzdné těleso, pružina a montážní šroub. Užíváním se pružina po nějaké době povolí, v ten okamžik je nutné ji vyměnit.

Jiným typem brdy pro freestyle koloběžku je flex fender brzda. Je z jediného kusu a k desce je připevněná montážním šroubem. Tento typ brzdy je odolnější a je typicky součástí dražších freestyle koloběžek.

Co je to fixed fender?

Fixed fender je v podstatě kus kovu nebo hliníku, který v montáži brzdy nahrazuje pružinovou nebo flex fender brzdu. Takže místo některé „klasické brzdy pro koložběžku“ budeš muset k zabrzdění použít vlastní botu.

A to má nějaké výhody? Tak na tuto jednoduchou otázku máme hned několik odpovědí. V první řadě je třeba zmínit, že s fixed foot fender nehrozí, že se během některých triků, jako je skok přes schody se 180 nebo ride fakie, nohou dotkneš brzdy nebo se zachytíš v kolečku.

A pak jsou tu další důvody, ze kterých zmíníme jen ten, který se týká osobitého koloběžkářského stylu. Mnoho jezdců cítí, že fixed fender má pozitivní efekt nejen na jejich výkon, ale také na jejich jízdní styl.

Kompatibilita brzdy na koloběžku

Ne každá brzda sedí na každé desce a ne každá brzda může být použita s jakýmkoli průměrem koleček. Proto je třeba si před nákupem brzdy ověřit její kompatibilitu s materiálem, který již máš doma. Informaci o kompabilitě zřetelně uvádíme v popisu a parametrech každého produktu. Tam zjištíš, který průměr kolečka je s danou brzdou kompatibilní a o jaký typ brzdy se jedná. Možná je také dobré připomenout, že montážní otvory brzdy, jejich počet a rozložení, musí odpovídat montážním otvorům ve tvé desce.

Pokud netušíš, co přesně potřebuješ, neváhej nás kontaktovat nebo si přečíst o výběru brzd pro freestylové koloběžky v našemu průvodci nákupem brzdy pro freestyle koloběžku.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky