Velikonoční výprodej
Až 55% sleva + tričko SkatePro ZDARMA!  -  Klikněte zde
×
Menu

Brzdy pro freestyle koloběžky a fenders

  Filtr
Značky
Typ brzdy
Průměr kolečka

Dobré vědět

Brzdy pro koloběžky

Existují 2 hlavní typy brzd koloběžek: flex fenders a pružinové. Kromě toho lze místo brzdy použít také fender. Některé koloběžky je mají předinstalované a jiné ne, což znamená, že si musíte vybrat typ, který je kompatibilní s vaší freestyle koloběžkou. Všechny brzdy koloběžek se nacházejí na zadním kole, snadno se instalují a jsou odolné.

Fenders, flex fenders a pružinové brzdy - jaký je mezi nimi rozdíl?

Klasické fenders jsou navrženy tak, aby zabránily kontaktu zadní nohy se zadním kolečkem. Fenders ve skutečnosti nejsou brzdy, a i když se nacházejí na stejném místě, fungují spíše jako ochrana mezi vaší nohou a kolečkem. Jsou užitečné zejména proto, aby se zabránilo náhodnému zabrzdění, když vaše noha dopadne příliš daleko ke konci desky po provedení triků, jako je například tail whip. Fender blokuje kontakt nohy s otáčejícím se zadním kolečkem a umožňuje vám nerušeně provést triky.

Flex fenders, jak název napovídá, jsou flexibilní, protože se dají ohnout, když na ně zatlačíte zadní nohou. Jedná se o užitečnou metodu, jak zpomalit rychlost, ale je důležité mít na paměti, že nikdy nesmíte tlačit tak silně, aby se kolečko přestalo točit. To by mělo za následek vznik plochých míst a mohlo by to zničit výkon kolečka.

Posledním, zde zmíněným brzdným systémem, je pružinová brzda. Ta obsahuje vinutou pružinu, která udržuje brzdu ve směru od kolečka, ale lze na ni zatlačit nohou a zabrzdit. Tento typ brzdy bývá hlučnější než fenders a může vyžadovat větší údržbu.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli brzdový systém, nezapomeňte, že musí být kompatibilní s vaší deskou a vyhovovat velikosti koleček, na kterých jezdíte. Chcete-li o tom získat více informací, přečtěte si článek Nákup brzd pro koloběžky.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky