×
Menu

Kolečka na inline hokej

Dobré vědět

Jaká kolečka jsou na inline hokej vhodná?

Zní to jako samozřejmost, ale při pořizování nových koleček pro inline hokej si musíte pořídit kolečka stejné velikosti jako vaše stávající sada. Rámy bruslí pro kolečkový hokej mají často speciální nastavení, kdy každé kolečko na bruslích může mít jinou velikost.

Aby nedošlo k záměně, mnoho rámů označuje optimální velikost koleček. Takže například pokud máte nastavení koleček hi-lo, může to vypadat takto: 80-80-76-76. Tato čísla se vztahují k průměru koleček v milimetrech. Toto nastavení by znamenalo, že vaše dvě zadní kolečka by měla mít 80 mm a přední kola 76 mm - zpravidla se největší kolečka vždy montují na zadní část rámu.

Vnitřní a venkovní kolečka pro inline hokej

Největší požitek z hokeje na kolečkových bruslích budete mít, pokud budete používat sadu koleček speciálně navrženou pro vnitřní nebo venkovní použití. Kolečka pro halový hokej jsou měkčí, obvykle s durometrem (tvrdostí koleček) mezi 72A-76A. Tato měkčí kolečka zajistí lepší přilnavost na hladkém povrchu v hale. Venkovní hokejová kolečka mají obvykle durometr 80A a více, takže vydrží i tvrdé betonové povrchy.

Můžete použít kolečka pro obojí? Teoreticky ano. Kolečka pro více povrchů lze použít jak v interiéru, tak v exteriéru a obvykle mají durometr 78A nebo 80A. Zjistíte však, že hráči, kteří hrají hokej venku i v hale, budou mít pravděpodobně samostatnou sadu koleček pro obojí.

U sad hokejových koleček se často stává, že jsou dodávány bez ložisek a distančních podložek, proto se podívejte do naší kategorie s ložisky pro inline hokej, ať dosáhnete nejlepšího výkonu.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky