×
Menu

Lední brusle

Dobré vědět

Lední brusle pro lední sporty

Nabízíme lední brusle pro různé zimní bruslařské disciplíny, jako je krasobruslení, lední brusle pro děti, rekreační lední brusle a brusle na lední hokej, včetně profesionálního hokeje v klubu. Pro každou disciplínu jsme vyhradili vlastní kategorii, kde si o každé z nich můžete přečíst víc.

Lední brusle pro indoor a outdoor lední plochy

Pár kvalitních ledních bruslí je dobrá investice. S jedním párem si totiž vystačíte pro celou řadu různých sportů a, pokud se o ně správně staráte, vydrží vám dlouhé roky. Když zamrznou místní rybníky a přehrady, můžete si ve svých bruslích zajezdit na čerstvém vzduchu, nepřeje-li počasí, vyrazíte s nimi na umělé kluziště.

Co byste měli vědět o bruslích na led, noži a botě

Lední brusle nemají žadné brzdy či brzdičky, proto musí být nůž brusle designovaný tak, aby umožnil se po ledě nejen klouzat, ale také rychle zastavit. Pokud je nůž velmi ostrý, výborně a rychle brázdí led a umožňuje okamžité zastavení. Většina nožů na brusle je z oceli. O jejich ostří je třeba pečovat a pravidelně je ostřit. Pokud péči o nože a jejich ostří zanedbáte a nenecháte je pravidelně naostřit, kvalita ledních bruslí se po čase velmi zhorší.

První lední nože, takzvaná želízka, se pouze připevňovala na jakékoli boty, a tak vzniklo zařízení pro pohyb na ledě. Dnes je bota nedílnou a velmi důležitou částí brusle, na jejíž kvalitě velmi záleží. Boty více či méně chrání kotník. Tvrdší výztuha kotníku znamená méně pružnosti a naopak. Zimní brusle jsou dostupné z extra vnitřní vrstvou z vodě odolného materiálu, který pomahá udržovat vaše nohy v teple a suchu.

Historie ledních bruslí

Bruslení na ledě bylo objeveno velmi dávno. Některé nálezy naznačují, že první předchůdci dnešních ledních bruslí se objevili ve Finsku, kde brusle sloužily jako prostředek pro cestování napříč ledovými plochami. Nebyly samozřejmě z kovu, ale z ostřených zvířecích kostí, umístěných pod botou. Od té doby došlo k neuvěřitelnému technickému vývoji, ale základní myšlenka a technika bruslení se v podstatě od svých prvopočátků nezměnila.

Zimní bruslení se rychle rozšířilo napříč Evropou, zejména mezi příslušníky vyšších společenských vrstev a později sport uchvátil nadšence napříč celou populací. Když přišla zima a jezera a řeky zamrzly, mladí a staří, bohatí a chudí se shromáždili a všichni si užívali lední radovánky. Železné lední nože byly vymyšleny v roce 1572 a od té doby popularita ledního bruslení neustále narůstala.

Lední brusle také inspirovaly tvůrce inline bruslí, což se jasně podepsalo v designu těch pozdějších.

SkatePro nabízí naostřit vaše brusle za velmi příznivou cenu.

Prohlédněte si našeho průvodce nákupem ledních bruslí, kde najdete podrobné rady o výběru správné velikosti a modelu.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky