×
Menu

Jak se kupují lední brusle pro děti a dospělé

Přečtěte si, jako jsou vaše možnosti výběru ledních bruslí pro začátečníka — dítě nebo dospělého. Brusle na lední hokej jsou rychlé a dobře ovladatelné a poskytují výbornou oporu kotníkům, proto jsou pro začátečníka optimální. Hybridní lední brusle s měkkou botičkou začátečníkům také zpravidla vyhovují, zejména pokud chtějí bruslit rekreačně. Hledáte-li vhodné brusle pro skoky, otočky a další technické triky, pak si vyberte pár krasobruslařských bruslí.

Pokud plánujte jezdit na ledních bruslích jen několikrát do roka, není třeba za ně utratit majlant. Levné lední brusle můžete pořídit již za něco málo než 1000 Kč. Dražší a zpravidla kvalitnější brusle vám na druhou stranu poskytnou více komfortu a větší oporu vašim kotníkům.

Kupte si lední brusle správné velikosti

Brusle, které si koupíte, hlavně nesmí být příliš velké — zejména krasobruslařské brusle vám musí zajistit maximální kontrolu, která je bezpodmíněčně nutná pro krasobruslařské figury a skoky. Lední brusle musí pevně sedět, aniž by bránily proudění krve. S uvolněnými tkaničkami/přezkami a chodidlem zatlačeným do špičky brusle byste měli mít právě dost místa, abyste dokázali zasunout prst do prostoru za patou. Zároveň je důležité zkoušet brusle v ponožkách, ve kterých plánujte bruslit.

Mnoho dětských bruslí se nabízí v nastavitelných modelech — to jednoduše znamená, že lze prodloužit délku boty. Lední brusle tudíž mohou „růst“ s vaším dítětem, a to až o 3-4 čísla. Nastavitelné lední brusle jsou určené jen pro rekreační bruslení a jsou-li kvalitní, pak jsou stejně výkonné jako běžné modely. Přesto nastavitelné modely doporučujeme jen tehdy, pokud vaše dítě stále roste a brusle využije pouze k volnočasovému bruslení.

Máte-li pochybnosti o výběru velikosti, nahlédněte do průvodce velikostmi. Odkaz na tabulku velikostí najdete na stránce každého produktu.

Hokejové brusle — pro rychlost a začátečníky

Hokejové brusle jsou, jak název napovídá, ideální brusle na lední hokej, ale jsou také vhodné pro běžné bruslení na ledě, zejména pokud s bruslením začínáte nebo vás láká rychlost.

Tyto lední brusle mají tuhou skořepinu, která chrání nohy před nárazy během hokejového zápasu. Vnitřní výstelka je dobře polstrovaná, aby se noha v tvrdé skořepině cítila dobře — a to ocení i začínající bruslaři. Bota brusle je designována tak, aby poskytla dobrou oporu kotníku a celé noze. Krátký a oblý nůž (runner) se snáze ovládá a je optimální pro okamžité zrychlení. Na druhou stranu není přiliš vhodný pro dlouhé vzdálenosti. Hokejové brusle nemají na rozdíl od krasobruslařských bruslí na noži zoubky, takže se nemůže stát, že by se zadrhly o led a připravily by vás o rovnováhu.

Ve SkatePro nabízíme hybridní brusle na led, které kombinují nůž hokejové brusle s měkkou skořepinou fitness inline bruslí. Jste-li navyklí na měkké botičky vašich rekreačních inline bruslí, hybridní lední brusle vám usnadní přechod z asfaltu na led, jelikož vám poskytnou stejné pohodlí. Hybridní lední brusle jsou určené jen pro „normální“ lední bruslení.

Krasobruslařské brusle — pro triky a figury

Krasobruslařské brusle jsou určené bruslařům a bruslařkám, které chtějí nejen bruslit, ale také provádět různé figury. Díky zoubkům na špičce nože, které slouží k odrazu, krasobruslařské brusle umožňují provádět různé figury, jako jsou piruety a skoky. Na noži k tomu stačí tři nebo čtyři zoubky.

Boty těchto bruslí mohou být jak z pravé, tak ze syntetické kůže. Pravá kůže je typická pro dražší krasobruslařské brusle, ve kterých jezdí profesionálové. Boty jsou zpravidla tvrdší, a tudíž méně pohodlné při nošení, ale na druhou stranu dobře zpevňují kotník. Boty ze syntetické kůže jsou pohodlnější, ale kotník zpevňují méně. Existují nicméně moderní krasobruslařské brusle ze syntetické kůže, které kotníku poskytují více opory, a dokonce mají lepší výstelku a jsou pohodlnější.

Hybridní lední brusle pro děti

Některé dětské lední brusle mají stejný design jako hybridní lední brusle, mají tedy měkkou botičku a jsou pohodlnější. Nůž může být stejný jako na hokejových bruslích nebo mít krasobruslařské zoubky. Jelikož hokejové brusle jsou už dobře polstrované a pohodlné, je jen na vás, zda zvolíte hybridní nebo hokejové brusle pro vaše dítě. Krasobruslařské brusle na druhou stranu příliš pohodlné nejsou, proto je vhodné koupit menším dětem hybridní brusle s krasobruslařskými noži. Tak mohou trénovat figury, aniž by se trápily v nepohodlných nebo nedostatečně pevných botách. Hybridní brusle samozřejmě nemají klasický vzhled krasobruslařkých bruslí.

3 v 1 brusle pro děti

Pokud vaše dítě bruslí s nadšením na ledě i na asfaltu, pak se podívejte na naši nabídku 3 v 1 bruslí pro děti. Na tyto brusle můžete nasadit buď nůž na led, inlinová kolečka nebo dvouřadá kolečka. Takže tyto brusle mohou sloužit jak v létě, tak v zimě, a není tudíž nutné pořizovat tři různé páry. Kvalita a výkon každého dílu bohužel není až tak kvalitní, jako kompletní brusle pro daný účel, ale přesto dobře slouží, zejména jsou-li používány pouze příležitostně.

Nedokážete-li se rozhodnout jaký typ ledních bruslí koupit, zkuste si nejdříve vypůjčit brusle na místním kluzišti. Nejlépe tak zjistíte, co je vám třeba.

Prohlédněte si naši širokou nabídku ledních bruslí

Můžete si také přečíst naše další průvodce: Kupujeme hokejové brusle a Údržba ledních bruslí

Neváhejte nás kontaktovat, máte-li jakoukoli otázku. Náš tým zákaznické podpory je vždy připraven pomoci. :-)

Související produkty

SkatePro