×
Menu

Inline hokej

Dobré vědět

Co je to inline hokej a jak se hraje?

Inline hokej, také známý jako pouliční hokej, je sport s vysokým tempem odvozený od ledního hokeje, který se hraje na tvrdém a hladkém povrchu. V tomto sportu se hráči pomocí inline kolečkových bruslí pohybují po povrchu a hokejkami střílí tvrdý plastový míček nebo puk do branky soupeřů. Každý tým se skládá z pěti hráčů včetně brankáře a přestože je považován za kontaktní sport, bránění je zakázáno.

Vybavení pro inline hokej

Jelikož je inline hokej rychlým sportem, může dojít k fyzickému kontaktu mezi hráči, který může mít za následek zranění. Z toho důvodu by hokejisté na kolečkových bruslích měli nosit ochranné pomůcky, které zároveň platí i ve všech oficiálních soutěžích. Mezi ochranné pomůcky patří přilba, chrániče loktů, ochranné rukavice, hokejové rameno a chrániče holení.

Kolečkové hokejové brusle (inline hokejové brusle) jsou tuhé, lehké a velmi podobné bruslím na lední hokej. Mají malá kolečka, což hráčům nabízí rychlou akceleraci a možnost dělat ostré zatáčky.

Hráči také používají hokejku vyrobenou ze dřeva nebo kompozitních materiálů. Rozměry hokejky se liší od hráče k hráči v závislosti na jejich velikosti. Hokejka by neměla být širší než 5cm nebo vážit přes 500g.

Kde hrát inline hokej?

Původem z Londýna v Anglii, profesionální inline hokej se hraje na kluzišti obdélníkového tvaru a jeho povrch je obvykle vyroben ze dřeva nebo cementu. Hrací plocha je obklopena mantinelem navrženým tak, aby odděloval diváky a udržoval puk nebo míč ve hře.

K hraní inline hokeje však lze použít jakýkoli hladký venkovní povrch. Než se připojíte k hokejovému klubu, můžete napřed svolat pár přátel a procvičit si vaše bruslařské dovednosti. Inline hokej je extrémně zábavná aktivita, která k procvičení techniky přihrávky a střelby vyžaduje pouze dva lidi a jeden cíl.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky