×
Menu

Údržba Lyží

  Filtr
Značky

Jakou Údržbu Lyže Potřebují?

Pravidelná údržba lyží je pro co nejlepší zážitek z lyžování nezbytná. Existuje celá řada věcí, které můžete udělat, abyste udrželi své lyže ve špičkové kondici, od sušení lyží po použití až po broušení skluznice kameny. Velkou část této údržby lze provést bez pomoci profesionála a zde najdete mnoho nástrojů potřebných k tomu, abyste si mohli lyže vyladit sami.

Jedním z nejdůležitějších nástrojů pro péči o lyže je kartáč na vosk. Kartáče na vosk na lyže plní několik funkcí v závislosti na typu kartáče. Kovové kartáče se používají na začátku procesu voskování k čištění skluznice. Dále se kartáč z koňských žíní používá k vyčištění vosku ze struktury lyže a nakonec nylonový kartáč utěsňuje skluznici lyže.

K nanášení vosku na lyže budete potřebovat žehličku na lyžařský vosk, a abyste měli jistotu, že na lyže nanesete optimální množství vosku, ujistěte se, že máte škrabku na lyžařský vosk. Mezi další vybavení pro údržbu, které najdete v této kategorii, patří praktické příslušenství, jako jsou čističe skluznice a sady na úpravu hran.

Jak často byste měli provádět údržbu lyží?

Četnost údržby lyží závisí na tom, jak často lyžujete, takže není překvapením, že čím více lyžujete, tím častěji budete muset provádět údržbu. Vždy však doporučujeme lyže často kontrolovat, zda nejeví známky vyschnutí, znečištění nebo poškození.

Pokud se věnujete spíše běžeckému lyžování, pak přejděte do naší kategorie Vosky na Běžky. Zde najdete různé vosky používané pro klasické lyžování a také příslušné nástroje pro údržbu.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky