šťastný s. Valentýn
Zobrazit produkty  -  Klikněte zde
×
Menu

Údržba

  Filtr
Značky
Předchozí
Další
Strana 1 z 2

Dobrá údržba lyží prodlouží jejich životnost

Pro většinu asi nebude překvapením, že pravidelné používání lyžařského vosku, dobré čištění a pravidelná údržba lyží významně prodlouží jejich životnost a zachová kvalitu lyží. Zde ve SkatePro jsme si toho dobře vědomi, a proto vám nabízíme široký výběr produktů pro údržbu a čištění lyží.

Známé a léty prověřené rčení říka: „Nejlepší způsob jak se dostat opět do formy, je nikdy formu neztratit.“ – a úplně stejně to platí o každém páru lyží. Jedním z nejlepších způsobů, jak udržet vaše lyže ve formě, je voskování. Je to snadné a mělo by se to provádět pravidelně.

Údržba před sezónou

Pokud chcete připravit své lyže na nadcházející sezónu, stačí vám k tomu v podstatě jen 3 až 4 kroky. Nikdy jste si své lyže nepřipravovali sami? Pak se možná zkuste obrátit na odborníky v lyžařském servisu ve vašem okolí nebo ve skiareálu.

Chcete se naučit pečovat o své lyže vlastní silou? Zde je několik kroků jak na to.

  1. Ostření hran – ostré hrany jsou při lyžování důležité. Ostré hrany se lépe zařezávají do sněhu a lyže na sněhu lépe drží. Ostré hrany jsou také zárukou, že se nebudete v rychle zajížděných obloucích smýkat. Při brušení je třeba se ujistit, že hrana lyže bude po celé své délce zbroušena pod stejným úhlem. Na trhu existuje několik různých ostřících nástrojů, speciálně určených pro sjezdové lyže a snowboardy. Možnost kontroly úhlu ostření je jejich nedílnou součástí, což je neuvěřitelně praktické a usnadňuje to práci. Úhel ostření je obvykle mezi 86° až 89°. Zároveň zkontrolujte skluznici lyží, zda se na nich neobjevily škrábance a díry. Pokud ano, je třeba je opravit. Následuje návod krok za krokem, jak opravit skluznici sjezdových lyží a snowboardů.
  2. Vyčistěte skluznici kartáčem tak, aby na ní nezůstaly žádný prach ani jiné nečistoty.
  3. Když je skluznice čistá, je čas opravit zjištěné díry. K tomu je vám zapotřebí zapalovač, škrabka a tyčinka pro opravu skluznice. Zahřívejte tyčinku, dokud nezačne kapat. Nakapte několik kapek na poškozenou plochu. Nechte vychladnou a poté škrabkou odstraňte přebytečný materiál. Výsledná plocha by opět měla být krásné hladká.
  4. Navoskujte lyže skluzným voskem. Nejdříve rozpusťe vosk žehličkou a nechte ho odkapávat na skluznici. Poté nanesený vosk žehličkou vyhlaďte. Oškrabejte extra vosk. Pro optimální účinek opakujte tento krok 2-3 krát.

Poznámka: Nikdy nenechávejte žehličku příliš dlouho na jednom místě skluznice, tím byste skluznici zničili.

Po sezóně

Dopřejte svým lyžím dobrou vrstvu skluzného vosku, ale namísto finálního seškrábnutí přebytečného vosku škrabkou, zabalte lyže a uložte je k letnímu spánku. Když opět přijde zima, stačí oškrabat a vyčistit přebytečný vosk čistícím alkoholem a pustit se do kroků uvedených výše.

Lyže je nejlepší uložit na suché místo a, je-li to možné, nechte vzduch cirkulovat okolo skluznice lyží.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky