Velikonoční výprodej
Až 55% sleva + tričko SkatePro ZDARMA!  -  Klikněte zde
×
Menu

Helmy na vodní sporty

  Filtr
Barvy
Značky
Velikost
Nastavitelná velikost

Dobré vědět

Helmy na vodní sporty jsou nezbytnou ochranou

Ať už děláš jakýkoliv vodní sport, je často důležité chránit svou hlavu. Tyto přilby jsou vyrobené z tvrdé skořepiny a vysoce kvalitní EVA pěnou uvnitř, která je specificky navržená pro zvládnutí rychlého tempa a tvrdých nárazů, které jsou typické pro mnoho vodních sportů.

Helmy pro wakeboarding nejsou navrženy jinak, než helmy pro kitesurfing, nebo helmy pro vodní lyže. Vzájemně se prolínají a mají stejný význam.

Mnoho lidí zajímá, jestli mohou používat svou standardní helmu na kolo, nebo skate pro vodní sporty. Ačkoliv tyto přilby mohou vypadat podobně, obvykle nejsou dostatečně pevné aby ustály nárazy spojené se sporty jako je wakeboarding. Některé helmy pro vodní sporty kryjí také uši pro extra ochranu proti nárazům.

Helmy pro vodní sporty, ať už je to kitesurfing, vodní lyžování nebo wakeboarding musí projít přísným procesem testování pro zajištění, že splňují dané standardy. Všechny přilby u nás mají EN 1385 certifikát a jsou tedy schváleny pro použití pro vodní sporty.

Jak si mám vybrat wakeboardovou helmu?

Wakeboard helmy jsou pravděpodobně tou běžně nejdostupnější formou helem pro vodní sporty. Wakeboarding je jedním z nejintenzivnějších vodních sportů a tedy tyto helmy jsou dostatečně pevné pro jakýkoliv vodní sport, do kterého se chystáte pustit.

Pro poskytnutí správné ochrany je klíčem, aby vaše přilba správně seděla. Měla by být těsná, ale ne zase příliš. Mnoho helem má nastavitelný pásek, díky kterému si můžete padnutí přizpůsobit. Pokud vás zajímá víc, prohlédněte si náš návod Jak nosit helmu.

Pokud děláte wakeboarding, pak by jste měli zvážit také použití plovací vesty.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky