×
Menu

Přilby - Surfování

Dobré vědět

Ano, i ve vodě potřebuješ jednu...

Používat helmu se ti vyplatí z mnoha důvodů. Ať už se věnuješ jakémukoli sportu, vždy najdeš mnoho argumentů, proč helmy nosit, a jen velmi málo, proč je nenosit. Balancuj na vlnách se svým wakeboardem, sjížděj divokou vodu nebo to rozjeď na vodních lyžích za člunem, ale za všech okolností měj svou hlavu dobře ochráněnou. Nabízíme mnoho řešení, jak toho můžeš dosáhnout.

Jak vybrat ideální helmu pro svůj vodní sport?

  • Nalezni správný typ helmy pro sport, kterému se věnuješ,
  • poté si pečlivě a pozorně změř obvod své hlavy,
  • nakonec se ujisti, že vybraná helma má bezpečnostní certifikát. (Mimochodem, všechny naše helmy mají bezpečnostní certifikát.)

Helma wakeboard

Helma pro wakeboardisty připomíná standardní helmu. Vnější skořepina je tvrdá a vyplněná měkčí vnitřní výstelkou z polystyrenu. Tento materiál zaručuje velmi dobrou odolnost a hlavně absorbci energie z nárazů.

Wakeboardová helma se lehce podobá cyklistické přilbě, jelikož také pokrývá vrchol hlavy, čelo a týl. Upevňuje se páskem pod bradu. Obvykle nezakrývá obličej, krk nebo uši.

Zkontroluj si certifikát

Toto je opravdu důležité, protože ne všechny helmy na trhu jsou certifikované. Každá helma poskytuje určitý stupeň ochrany, ale jen helmy, které jsou certifikované, prochází četnými testy, aby se ověřila jejich účinnost i v těch nejextrémnějších situacích. Pokud si vybereš helmu u nás, můžeš si být jist, že helma uspěla ve všech zkouškách a je řádně certifikována.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky