×
Menu

Bodyboardy

Dobré vědět

Bodyboard pro každého

Bodyboardy mají původ ve starodávném způsobu sjíždění vln / surfování na břiše bez jakéhokoliv vybavení. Samotný bodyboard se od běžného surfboardu, na kterém se stojí liší tím, že nemá žádné břišní ploutve.

Je několik různých způsobů jak jezdit na bodyboardu. V leže na břiše, na koleni i ve stoje. Nejpopulárnější způsob je vleže na bříše, kdy můžete dělat spousty triků, které nejsou možné při jízdě vestoje na běžném surfboardu. Protože bodyboardy nemají žádné ploutve pro pomoc se stabilitou je docela umění udržet bodyboard v jízdě správným směrem. Na druhou stranu absence ploutví otevírá nové možnosti pro triky, jako například 360° otočky.

Při výběru správného bodyboardu bys měl měřit vzdálenost od podlahy k břichu. Špička bodyboardu by měla dosahovat někam mezi boky a břicho. Pokud jsi větší jezdec nebo jezdíš na menších vlnách, pak bys měl pokukovat po prkně, které tě udrží nad vodou. Nedělej častou chybu a nekupuj větší prkno pro lepší plutí. Namísto toho bys měl zvolit prkno s širším tělem a trochu širší zadní částí a/nebo se silnějším jádrem.

Bodyboard by vždy měl být plochý

Měl by ses ujistit, že je tvé prkno ploché. Chytni ho za okraj a koukni se po drážce jestli je prkno hezky ploché. S prkny s velkým prohnutím je těžší chytit vlnu jelikož tlačí vodu a jsou pomalejší. Prohnutí se hodí pro zatáčení, ale to by se ti mělo podařit i zapřením do prkna při jízdě. Tento manévr se snadno naučí, ale je těžké ho ovládnout.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky