Velikonoční výprodej
Až 55% sleva + tričko SkatePro ZDARMA!  -  Klikněte zde
×
Menu

BMX náboje

  Filtr
Barvy
Značky
Náboj
Průměr osičky
Strana řetězu
Předchozí
Další
Strana 1 z 2

Co jsou to přední a zadní náboje BMX?

Náboje BMX se nacházejí uprostřed předního a zadního kola kola BMX. Jsou spojeny s ráfky kol prostřednictvím paprsků a s rámem BMX prostřednictvím osiček. Účelem předního náboje je umožnit přednímu kolu volně se otáčet, ale zadní náboj BMX se skládá z několika dalších částí, jako je ovladač a západky a pružiny. Tyto díly umožňují, aby se zadní kolo při šlapání jezdce otáčelo.

Rozdíl mezi freecoaster a kazetovými náboji

Když vybíráte nový zadní náboj pro své BMX, musíte se rozhodnout mezi freecoaster a kazetovým nábojem. Jeden systém není lepší než druhý, ale jakmile vezmete v úvahu svůj styl jízdy, může vám to pomoci rozhodnout se, co pro vás bude lepší.

FREECOASTER NÁBOJ

Hlavním bodem, který je zde třeba zmínit, je, že náboje freecoaster umožňují couvání, aniž byste museli šlapat. To se vám bude hodit v případě, že chcete trénovat fakie triky a jízdu pozpátku. Nevýhodou je "vůle", kterou freecoastery mají. To znamená, že když šlapete, je zde malá prodleva, než se náboj zapne.

KAZETOVÝ NÁBOJ

Okamžitý záběr při šlapání je to, co získáte od kazetového náboje. To umožňuje rychlejší akceleraci a začátečníkům usnadňuje učení základních triků, jako jsou bunny hopy a manuály. Nevýhodou je, že při couvání musíte šlapat do pedálů a vaše nohy musí být před skokem zpět v rovině.

Náboje s pravostranným pohonem vs. náboje s levostranným pohonem

A nakonec, modely zadních nábojů se mohou vyrábět s pohonem pravé ruky, s pohonem levé ruky nebo s oběma pohony. Který z nich si vyberete, je další osobní rozhodnutí, ale mnoho jezdců volí levý pohon, pokud provádí grinding převážně na pravé straně, a pravý pohon, pokud grindují převážně na levé straně. Grinding se provádí pomocí pegů připevněných k osám náboje, ale většina kol BMX se s nimi nedodává.

Pokud byste chtěli na svém BMX kole provádět grindování pomocí pegů, podívejte se na naši nabídku BMX pegů.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky