Velikonoční výprodej
Až 55% sleva + tričko SkatePro ZDARMA!  -  Klikněte zde
×
Menu

Boty a tenisky na skate

  Filtr
Barvy
Značky
Velikost boty
Předchozí
Další
Strana 1 z 4

Proč jsou boty na skate důležité

Boty na skate jsou boty speciálně navržené pro sporty s vysokou zátěží, jako je jízda na skateboardu, longboardu a koloběžce. Používání skateboardové obuvi při jízdě na skateboardu je důležité, protože je konstruována tak, aby vydržela nárazy a dopady tohoto sportu. Jejich vlastnosti navíc zvyšují výkon tím, že poskytují lepší přilnavost a kontrolu nad prknem. Zároveň jsou skate boty konstruovány tak, aby byly vysoce pohodlné, takže se vaše nohy tak snadno neunaví.

Na skateboardu je možné jezdit i v běžných botách nebo teniskách. Pravděpodobně však nebudete schopni podávat tak dobré výkony jako při nošení skateboardových bot, které jsou vyrobeny tak, aby vám pomohly lépe jezdit.

Charakteristika skate obuvi

Většina skateboardových bot je vyrobena z kůže, semiše nebo bavlny, aby poskytovala větší pohodlí při jízdě. Jsou vybaveny extra silnou vulkanizovanou gumovou podrážkou, která minimalizuje opotřebení při tricích a zvyšuje odolnost. Podrážky jsou obvykle ploché a mají dezén, který zajišťuje vynikající přilnavost. Kromě toho mají boty skvělé tlumicí schopnosti, aby vydržely nárazy a tvrdá přistání.

Díky všem těmto vlastnostem jsou boty na skate co nejodolnější, protože při pravidelném používání na skateboardu jsou vystaveny hrubému zacházení. Přesto je třeba zmínit, že boty na skateboard se často opotřebovávají rychleji než běžné boty, a to kvůli griptapu na skateboardu.

Přestože skate boty mají speciální vlastnosti, díky kterým jsou optimální pro boardové sporty, mnoho lidí si tyto boty vybírá výhradně kvůli skvělému designu a pohodlí.

Dobře se o boty na skate starejte

Jízda na skateboardu a longboardu může být pro skate boty náročná, proto je důležité se o ně dobře starat, abyste prodloužili jejich životnost. Pokud skate boty používáte k provádění mnoha triků, můžete si koupit Shoe Goo nebo nějaký podobný silikonový materiál, který se nanáší na špičku a boky boty. Slouží k vytvoření ochranné vrstvy na nejzranitelnějších místech boty.

Můžete také provést některá preventivní opatření péče o boty. Nanesením superlepidla na švy na bocích a nártu bot můžete zabránit jejich roztržení při provádění triků. Používání méně přilnavých griptape může také prodloužit životnost vašich bot tím, že vytvoří menší tření.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky