×
Menu

Vesty na kite & wakeboarding

  Filtr
Značky
Velikost
Aktivita
Určení

Investice, která se vyplatí - nárazová vesta

Vesta na wakeboarding nebo vodní lyžování, také označovaná jako nárazová vesta, je nejlepší prevencí vážných zranění v oblasti trupu. Pokud totiž dopadneš ve velké rychlosti na vodní hladinu nechráněným tělem, můžeš zažít skutečně velmi bolestivé chvíle.

Výběr správné a kvalitní nárazové vesty je třeba nebrat na lehkou váhu. Dokonalá vesta, která ti perfektně sedne, jednak zlepší tvůj celkový výkon a jednak ti poskytne tolik potřebné pohodlí. Jelikož ve vestě nakonec strávíš určitě hodně času, byla by chyba ji vybírat příliš rychle a kupovat ji neuváženě. Vesta, kterou nakonec vybereš, by měla dobře vypadat, skvěle padnout a poskytnout ti maximální ochranu.

Není to záchranná ani plovací vesta

Nárazová vesta není ani záchranná ani plovací vesta. Je spíš něčím mezi, protože sice disponuje určitou vztlakovou sílou a pomáhá ti udržet se nad vodou, zdaleka ale nenadnáší tolik jako záchranná vesta. Na druhou stranu je nárazová vesta mnohem lehčí a méně omezuje v pohybu, což je při vodním lyžování velmi důležité. Zejména když dosáhneš vyšší zkušenostní úrovně a chceš se učit pokročilejší triky, skoky a spiny.

Vesta, aby plnila svůj účel a zároveň poskytovala maximální volnost pohybu, musí perfektně sedět. Nárazové vesty mají většinou celou řadu možností nastavení a přizpůsobení. Proto se vyplatí si vestu oblékat pozorně a ujistit se, že je správně dotažená předtím, než se se svým prknem nebo lyžemi rozjedeš za člunem.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky