×
Menu

Záchranné vesty

V záhranné vestě udržíte hlavu nad vodou

Pokud se zajímáš o svou bezpečnost a bezpečnost svých blízkých, jsi v této kategorii správně. Bezpečnost je na moři zásadní a nosit kvalitní a spolehlivou záchrannou vestou může být otázka života a smrti.

Oproti plovací nebo nárazové věstě je záchranná vesta designovaná tak, aby tě udržela nad vodou, dokonce i když jsi v bezvědomí. Proto je také z nabídky různých typů vest nejbezpečnější.

Extra kvalitní záchranná vesta má dvě vzduchové komory, které jsou obvykle potažené nylonem. Některé modely mají jen jednu vzduchovou komoru, ale 2komorová záchranná vesta je doporučovaná volba.

Jedním z největších rozdílů mezi záchrannou vestou a běžným plovacím zařízením je límec. Většina záchranných vest má speciálně designovaný límec s podpůrným účinkem, díky kterému bude tvoje hlava vždy nad vodou.

Někdo dává přednost nafukovací záchranné vestě

Nafukovací záchranné vesty se doporučuje používat až od 16 let věku. Modely, které nejsou samonafukovací a automaticky se v kontaktu s vodou neaktivují, jsou také vhodné jen pro plavce.

Je dokázáno, že děti, jejichž rodiče nenosí záchrannou vestu, zpravidla samy nechtějí záchrannou vestu používat. Takže pokud si přeješ, aby tvé děti nosily vesty, nejlepší je být jim příkladem a také si ji nezapomínat při vodních sportech či pobytu na lodi nasazovat.

Záchranné vesty musí mít certifikát

Všechny modely nabízené v této kategorii mají požadovaný certifikát ISO12402-4.

Tento typ vesty nese označení 100N a je designovaný pro aktivity v pobřežních vodách. Tyto vesty vyhovují minimálním požadavkům pro certifikaci jako záchranné vesty, které uživateli zaručují minimální výtlak 10 kg. 100N vesty jsou vhodné pro kayaking, vodní lyžování a kanoistiku a mohou je používat jak dospělí, tak děti.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky