×
Menu

BMX řízení a díly

Najděte si správná závodní BMX řidítka

Řidítka BMX pro závodění jsou obvykle vyšší než řidítka freetylových BMX.

Na trhu lze dnes nalézt celou řadu řidítek pro závodní BMX a vybírat z různých modelů a velikostí. Jak výška, tak šířka řidítek BMX se měří v palcích. Většina BMX řidítek jsou 8 až 10 palců vysoká a 28 až 30 palců široká.

Závodní BMX řidítka jsou vyrobená buď z hliníku nebo z ocelového a tedy těžšího materiálu. Jelikož freestylová řidítka na BMX dostávají dost zabrat, jsou vyráběná z oceli. V závodním BMX kole jde mnohem víc o váhu, proto se v závodních kompletech dává přednost hliníku.

Jak se rozhodnout mezi 2dílnými a 4dílnými řidítky BMX?

V podstatě existují jen dva typy konstrukce BMX řidítek a hádáte správně - jsou to 2dílná a 4dílná řidítka.

2dílná řidítka BMX jsou zhotovená ze 2 kusů buď ocelových nebo hliníkových trubek. Tento typ konstrukce je zpravidla lehčí a také odolnější, jelikož jsou zde jen dva svary.

4dílná řidítka jsou svařená ze 4 dílů ocelových nebo hliníkových trubek. Jsou často o něco těžší než předchozí typ, ale mnozí jezdci dávají přednost jejich unikátnímu designu, který je pro BMX kola typický.

Takže pokud usilujete o co nejlehčí kolo, pak je pravděpodobně lepší volbou 2dílná konstrukce. Pokud chcete svému kolu dát víc retro a stylovější look, pak to chce 4dílná řidítka.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky