Velikonoční výprodej
Až 55% sleva + tričko SkatePro ZDARMA!  -  Klikněte zde
×
Menu

BMX řízení

Dobré vědět

Mějte vaše BMX pod kontrolou

Pro každého BMX jezdce je důležité mít nastavení, které reaguje přesně tak, jak potřebuje. Právě zde přichází na řadu řízení. Stejně jako všechny BMX komponenty, i řídítka, vidlice a hlavové složení jsou vyorbeny tak, aby byly pevné a odolné.

Přestože zatáčíte pomocí řídítek, existuje mnoho různých komponentů, které ovlivňují vaše řízení. Například vidlice je v konečném důsledku zodpovědná za to, jak svižné bude vaše řízení. Mezitímtop cap pomáhá vašemu hlavovému složení zůstat na svém místě a zajišťuje, aby se vaše řídítka mohla hladce otáčet.

Lze BMX řídítka zvednout?

Ve většině případů ano! Potřebujete pouze BMX nářadí a imbusový klíč. Nejprve je potřeba povolit šrouby, které drží představec na svém místě. Poté budete muset povolit kompresní šroub. Po jejich uvolnění jednoduše představec vyjměte.

Poté budete muset nastavit řídítka na vámi preferovanou výšku. To můžete provést pomocí distančních podložek. Jednoduše přidejte na vidlici tolik distančních podložek, kolik je potřeba, aby řídítka a představec dosáhly požadované výšky.

Až budete s tímto nastavením spokojeni, vraťte představec do původní polohy a opět jej utáhněte. Nakonec srovnejte představec tak, aby byla řídítka v jedné linii s vidlicí. Pokud však nejste schopni dosáhnout požadované výšky pomocí distančních podložek, možná byste měli zvážit vyšší řídítka nebo větší představec.

Chcete se dozvědět více o manipulaci s řídítky? Podívejte se na naše video, které vám ukáže, jak se montují řídítka BMX.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky