×
Menu

Řidítka pro závodní BMX

  Filtr
Barvy
Značky
Výška řídítek
Šířka řídítek
Material řídítek

Najděte si správná závodní BMX řidítka

Řidítka BMX pro závodění jsou obvykle vyšší než řidítka freetylových BMX.

Na trhu lze dnes nalézt celou řadu řidítek pro závodní BMX a vybírat z různých modelů a velikostí. Jak výška, tak šířka řidítek BMX se měří v palcích. Většina BMX řidítek jsou 8 až 10 palců vysoká a 28 až 30 palců široká.

Závodní BMX řidítka jsou vyrobená buď z hliníku nebo z ocelového a tedy těžšího materiálu. Jelikož freestylová řidítka na BMX dostávají dost zabrat, jsou vyráběná z oceli. V závodním BMX kole jde mnohem víc o váhu, proto se v závodních kompletech dává přednost hliníku.

Jak se rozhodnout mezi 2dílnými a 4dílnými řidítky BMX?

V podstatě existují jen dva typy konstrukce BMX řidítek a hádáte správně - jsou to 2dílná a 4dílná řidítka.

2dílná řidítka BMX jsou zhotovená ze 2 kusů buď ocelových nebo hliníkových trubek. Tento typ konstrukce je zpravidla lehčí a také odolnější, jelikož jsou zde jen dva svary.

4dílná řidítka jsou svařená ze 4 dílů ocelových nebo hliníkových trubek. Jsou často o něco těžší než předchozí typ, ale mnozí jezdci dávají přednost jejich unikátnímu designu, který je pro BMX kola typický.

Takže pokud usilujete o co nejlehčí kolo, pak je pravděpodobně lepší volbou 2dílná konstrukce. Pokud chcete svému kolu dát víc retro a stylovější look, pak to chce 4dílná řidítka.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky