×
Menu

Ložiska & spacery pro aggressive brusle

  Filtr
Značky
Klasifikace a přesnost ložisek
Typ ložiska
Mazivo

Dobré vědět

Ložiska pro aggressive brusle

Ložiska aggressive bruslé jsou umístěna uvnitř kolečka a jsou tím, co způsobuje, že se kolečko točí. Ložiska se vyrábějí v různých tvarech a stylech a mají velký vliv na celkový pocit z jízdy. Kvůli grindům a skokům, které při tomto stylu bruslení provádíte, se ložiska hodně opotřebovávají, takže i ty nejodolnější modely bude třeba jednou vyměnit.

Ložiska inline bruslí se často měří na stupnici ABEC, což je měření přesnosti ložiska. To, že ložisko není na stupnici ABEC, však neznamená, že je nekvalitní. Chcete-li získat podrobnější přehled o systému ABEC i o dalších způsobech měření kvality ložisek, přečtěte si našeho průvodce nákupem ložisek.

Jak ložiska z koleček vyjmout?

K vyjmutí ložisek budete potřebovat imbusový klíč nebo skate tool, který je určen pro brusle. Nejdříve je třeba vyjmout kolečka z rámu bruslí. K tomu budete muset nejprve odšroubovat osu, která drží kolečko na rámu.

Dále budete muset odstranit distanční podložky. U plovoucího distančního rámečku zasuňte skate tool do poloviny středu ložiska a pomalu se jej snažte vytlačit a zároveň otáčejte kolečkem. U distanční podložky s dlouhou distanční podložkou se trefte na okraj distanční podložky a pak stačí jednoduše vytlačit ložisko na druhé straně.

Chcete-li nainstalovat nové ložisko, stačí ho jednoduše zatlačit do místa, kde bylo staré ložisko. Poté vložte distanční podložku a druhé ložisko. Tento postup je stejný pro oba typy distančních podložek.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky