šťastný s. Valentýn
Speciální nabídky a slevy  -  Zobrazit nabídky
×
Menu

Kolečka na koloběžku pro děti

Dobré vědět

Kolečka na koloběžku pro každodenní jízdu

Přestože kolečka dodávaná s koloběžkou mají dlouhou životnost, přijde čas, kdy je bude třeba vyměnit. Abyste si byli jisti, že vám nová kolečka budou pasovat, ujistěte se, že jste si pořídili kolečka se správným průměrem vhodná pro vaši koloběžku.

Dalším důležitým prvkem je tvrdost koleček, protože ta ovlivní celkový pocit z jízdy. Měkčí kolečka vám pravděpodobně poskytnou hladší jízdu, mohou se však rychleji opotřebovávat. Pokud chcete vědět, jak tvrdá jsou vaše kolečka, stačí se podívat na durometr vašich koleček. Durometr se měří do 100 s písmenem A, přičemž čím vyšší číslo, tím tvrdší kolečko.

Nafukovací kolečka pro koloběžky, která používají duši uvnitř pneumatiky, najdete u mnoha modelů koloběžek. Tato kola se skvěle hodí pro každodenní používání, ať už jde o dojíždění do práce nebo cestu do nákupního centra. Tlumí totiž koloběžku na nerovném povrchu a poskytují skvělou trakci.

Jak dlouho kolečka vydrží?

Odpověď na tuto otázku závisí na různých faktorech, například na tom, jaká kolečka máte, jak často jezdíte a na jakém povrchu. Jak již bylo zmíněno, pokud používáte měkčí kolečka, pak je možná bude třeba měnit častěji. Stejně tak pokud jezdíte denně a na nerovném povrchu, pak to pravděpodobně zkrátí jejich životnost.

Ložiska jsou nezbytná pro udržení hladkého chodu koleček. Po nějaké době bude třeba vyměnit i je, takže pokud si myslíte, že by se vám hodila nová sada, podívejte se na naše ložiska pro koloběžky.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky