×
Menu

Boty na běžky - klasika

  Filtr
Značky
Velikost boty
Kompatibilní systém vázání
Typ lyže

Dobré vědět

Běžecká bota na klasiku musí skvěle sedět

Ať už je úroveň vašich zkušeností s běžeckým lyžováním jakákoli, pořiďte si boty na běžky, které vám dobře sedí, abyste si jízdu užili bez bolestí a otlačenin.

Při výběru je nutné nezapomenout na důležitou proměnou - ponožky. Do běžeckých bot si zpravidla bereme silnější ponožky než do lyžařských bot. Proto je vhodné koupit běžecké boty o půl až jedno číslo větší než vaše běžecké boty.

Boty na klasiku, které nabízíme v této kategorii, jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro zkušené lyžaře. Pokud jste začátečník, při výběru se soustřeďte na hřejivost boty. Zvolte model se silnější vnitřní vložkou a s vnější botou, která poskytuje vašemu kotníku a patě dostatečnou oporu. Tato extra opora brání kotníku dostat se do pozic, které by mohly vést k jeho vymknutí nebo pohmoždění. Tento typ bot, označovaný jako turistické boty na běžky, je doporučovaný pro vícedenní pobyty na horách s pravidelnými běžkařskými výlety.

Jako začátečník byste se mohli poohlížet po kombi botách protože:

  • Nabízí veliké množství opory kotníku
  • mají měkkou podrážku
  • mohou být použity pro klasiku i bruslení - můžete tak zkusit více stylů, než utratíte svůj rozpočet za specializovanou výbavu
  • dovolují hezky vypilovat skill.

Bota na klasiku pro zkušenější lyžaře je zpravidla lehčí než model pro začátečníky. Výraznějším rozdílem než její hmotnost je tenčí vnitřní botička, která tolik nezahřívá botu a je flexibilnější. Boty na běžky pro náročnější běžce jsou šité s tužší patou pro maximální přenos výkonu, a tudíž vyšší rychlosti.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky