Zimní výprodej
finální zimní výprodej   -  použijte tento kód WINTER10  -  Klikněte zde
×
Menu

Freestyle brusle

  Filtr
Barvy
Značky
Velikost boty
Průměr kolečka
Úroveň dovedností
Předchozí
Další
Strana 1 z 2

Dobré vědět

Co jsou to freeskates?

Freeskates, také nazývané freestyle brusle a městské inline brusle, jsou univerzální inline brusle, které se obvykle používají v městském prostředí. Jsou vyrobeny z pevnějšího a odolnějšího mateirálu než klasické fitness brusle. Mají botu s vysokou manžetou a tvrdou skořepinou v kombinaci s krátkým rámem, což bruslařům poskytuje optimální oporu kotníku a maximální manévrovatelnost při provádění ostrých zatáček.

Freestyle brusle jsou vybaveny lehkými, ale silnými hliníkovými rámy a najdete je v tříkolečkových nebo čtyřkolečkových sestavách. Freestyle brusle si můžete vybrat buď s malými nebo velkými kolečky, v závislosti na typu prostředí, ve kterém bruslíte, a na tom, co s nimi chcete dělat.

Než si pořídíte pár freestyle bruslí, nezapomeňte zkontrolovat průvodce velikostí, protože každá značka staví své boty jinak.

Výběr správných bruslí

Jak již bylo zmíněno, správný výběr bruslí závisí na prostředí, ve kterém hodláte bruslit, a na vašem stylu jízdy. Styl jízdy na freestyle bruslení lze rozdělit na slalomové a městské bruslení.

Slalomové bruslení je disciplína obecně prováděná na hladkém povrchu s cílem „proříznout“ kužely a provádět rychlé zatáčky a skoky. Průměr koleček pro slalomové bruslení se pohybuje okolo 80mm - 84mm, jelikož tato velikost poskytuje rychlou akceleraci a optimální mobilitu.

Městské bruslení je styl jízdy vhodný pro ty, kteří se chtějí pohybovat po městě a dosahovat vysokých rychlostí. Pro tuto konkrétní disciplínu jsou větší kolečka o velikosti 90 mm - 125 mm nejlepší volbou. Velká kolečka poskytují menší manévrovatelnost, ale hladkou jízdu po většině povrchů a umožní tak pohodlně přejet přes malé dlažební kostky a malé travnaté plochy.

Chcete se o freeskates dozvědět více? Pak se podívejte na našeho Průvodce Nákupem Freeskates.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky