×
Menu

Helmy na brusle

  Filtr
Barvy
Značky
Velikost
Nastavitelná velikost
Předchozí
Další
Strana 1 z 3

Dobré vědět

Potřebujete na bruslení helmu?

Helma je nejdůležitějším ochranným vybavením, které můžete při bruslení mít. Chrání vaši lebku před zraněním při nechtěném pádu a je velmi doporučována, pokud plánujete na inline bruslích dosahovat vysokých rychlostí. Začínající i profesionální bruslaři by měli helmu nosit při každé jízdě.

Přilba na bruslení chrání přední, zadní a boční část lebky. Skládá se z vnější skořepiny vyrobené z ABS plastu a ochranné vnitřní vrstvy z EPS pěny. Tato pěna je přidána, aby tlumila nárazy, a spolu s tvrdou skořepinou z ABS chrání hlavu před zraněním a otřesy mozku.

Je třeba zmínit, že helmy na brusle se liší od helem na kolo: první jsou konstruovány tak, aby odolaly více slabým nárazům, zatímco druhé slouží k odolání jednomu velkému nárazu. V dnešní době však existují přilby, které jsou certifikovány jak pro bruslení, tak pro jízdu na kole: nezapomeňte se podívat na podrobnosti o výrobku, abyste se ujistili, zda je přilba certifikována podle vašich potřeb.

Výběr správné helmy

Abyste dosáhli co nejlepší ochrany, měla by vám helma správně sedět na hlavě. Neměla by být příliš volná, aby se nepohybovala ze strany na stranu. Helma s nevhodným usazením vám může při pádu sklouznout z hlavy. Než si pořídíte novou helmu, změřte si obvod hlavy pomocí krejčovského metru a podívejte se do tabulky velikostí konkrétního výrobku.

Pokud máte zájem o další ochranné vybavení, podívejte se na naše ochranné vybavení pro bruslaře.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky