×
Menu

Přilby - Brusle

  Filtr
Barvy
Značky
Velikost
Nastavitelná velikost
Předchozí
Další
Strana 1 z 4

Dobré vědět

Helma na kolo nebo přilba na brusle?

Přilba je tím nejdůležitějším chráničem, který je třeba pořídit pro bezpečnou jízdu na kole, na skateboardu, bruslích nebo koloběžce.

Ačkoli jak přilba na kolo, tak na helma na brusle ochrání hlavu před zraněním, při výběru nové helmy je třeba mít na mysli, že z hlediska bezpečnosti se tyto dva typy mírně odlišují. Základní odlišnosti lze shrnout takto:

  • Helma na bruslení a skate odolá více nárazům, zatímco běžné přilby na kolo jsou zhotovené tak, aby vydržely jeden velký náraz, a poté je třeba je vyměnit.
  • Helmy na skate a brusle mají tvar, který chrání také týl, zatímco cyklistické helmy zpravidla krk nekryjí.

Tyto helmy také musí vyhovět odlišným testovacím standardům a získat jiné certifikace, ale některé skate helmy mohou být vhodné i na kolo (včetně BMX kol). Takže pokud hledáš helmu na kolo, která má design helmy na skate, pak si před nákupem dobře ověř cerifikaci daného modelu.

Naše helmy jsou velmi často certifikované EN 1078. Jedná se o standard, který získají pouze helmy, které jsou schválené jak na skate, tak na kolo. Takže pokud potřebuješ přilbu na skateboard, na brusle, na kolo či BMX helmu nebo dokonce helmu na freestylovou koloběžku, pořiď helmu s certifikací EN 1078.

Jak nasadit správně přilbu

Pokud není přilba nasazená správně, nezaručí ti tu nejlepší možnou ochranu. Některé helmy mají nastavitelný stahovací mechanismus v zadní části přilby, kterým lze přilbu adaptovat na velikost hlavy. Popruhy jsou také nastavitelné a měly by být utaženy tak akorát, ne příliš natěsno. Popruhy přilby by měly vytvářet pod ušima tvar písmene Y, ale uší se přitom nedotýkat. Přilba sedí správně, pokud se při zatřesení hlavou nehýbe.

Všechny přilby mají pěnové výstelky pro lepší komfort a pevnější uchycení. Jsou také vybaveny ventilačním systémem, aby se hlava při sportovním výkonu nepřehřívala.

Pokud se nedokážeš rozhodnout, kterou přilbu si vybrat, kontaktuj nás.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky