ZPÁTKY DO ŠKOLY
Speciální nabídky a slevy  -  Zobrazit nabídky
×
Menu

Brzdy na kolečkové brusle

  Filtr
Značky

Mají kolečkové brusle brzdy?

Brzdy na kolečkových bruslích, známé také jako inline brzdy, běžně najdete na fitness inline bruslích. Tyto brzdy tvoří brzdový špalík z tvrdé pryže. Umísťuje se pod patu brusle, za poslední kolečko v podvozku. Pokud chcete zastavit, zvednete špičku brusle a přitlačíte brzdový špalík k povrchu. Inline brzda je nejjednodušší způsob zastavení na inline bruslích, a proto by neměla chybět ve výbavě žádného začátečníka.

Typy brzd na kolečkové brusle

Fitness a rekreační brusle se dodávají buď s tradičními brzdovými špalíky, nebo s vylepšeným brzdovým systémem (ABT – Advanced Braking System). Jak už bylo zmíněno, tradiční brzda je špalek z tvrdé gumy, který je upevněný v zadní části brusle. Brzda se obvykle montuje na pravou brusli, ale bruslaři s dominantní levou nohou si ji mohou přendat na levou brusli. Hlavní rozdíl mezi tradičními brzdovými špalky a brzdami ABT spočívá v tom, že systém ABT se snáze používá, a proto je to skvělá volba pro absolutní začátečníky.

Opotřebená brzda na brusle potřebuje vyměnit

V určitém okamžiku se původní brzdy opotřebují a bude nutné je vyměnit. Postup výměny je velmi jednoduchý. Stačí vám náhradní brzda na kolečkové brusle, imbusový klíč a několik minut vašeho času. Jedna velmi důležitá věc, kterou je rozhodně třeba nepodcenit, je vyměnit brzdu před úplným opotřebením. Výrazně opotřebovaná neboli sjetá brzda ztrácí účinnost a vám se nemusí v kritické situaci podařit zastavit.

Pokud hledáte brzdy pro své trekové brusle, stačí kliknout zde: Brzdičky a brzdové špalky na trekové brusle .

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky