×
Menu

Brzdy na inline brusle

  Filtr
Značky

Mají inline brusle brzdy?

Brzdy běžně najdete u většiny rekreačních a fitness inline bruslí. Tyto brzdy se skládají z tvrdé gumové podložky umístěné v zadní části brusle za posledním kolečkem na podvozku. Brzdy pro inline brusle umožňují bruslaři zastavit zvednutím špičky brusle, čímž se gumová podložka přitlačí k zemi. Brzdové destičky jsou nejjednodušším způsobem zastavení na inline bruslích, a proto jsou pro začátečníky nezbytným prvkem.

Typy brzd na inline brusle

Fitness a rekreační brusle jsou vybaveny buď tradičními brzdami, nebo brzdným systémem (ABT). Jak již bylo zmíněno, tradiční brzdy jsou tvrdé gumové destičky, které se nacházejí v zadní části bruslí. Obvykle je brzda umístěna na pravé brusli, ale u bruslařů s dominantní levou nohou ji lze přehodit.

Tradiční brzdy fungují tak, že špička brzdící brusle směřuje vzhůru, a tím tlačí patu a brzdu k zemi. Brzdy ABT jsou naopak ve srovnání s tradičními brzdovými destičkami instalovány blíže k zemi, což bruslařům umožňuje při brzdění snadno udržet rovnováhu. Tento druh brzd je optimální volbou pro úplné začátečníky.

Nezapomeňte vyměnit brzdy inline bruslí

Po nějaké době se předmontované brzdy opotřebují a je třeba je vyměnit. Postup výměny je velmi jednoduchý a vyžaduje pouze novou brzdu brusle, imbusový klíč a několik minut vašeho času. Jednou z velmi důležitých věcí, kterou je třeba mít na paměti, je vyměnit brzdy dříve, než se zcela opotřebují. Silně opotřebovaná brzda na bruslích nemusí být při pokusu o zastavení tak účinná.

Pokud hledáte brzdy pro své trekové brusle, podívejte se do naší kategorie brzdové destičky a toe stops pro kolečkové brusle.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky