×
Menu

Dětská odrážedla

Jezdit na odrážedle se dítě rychle naučí

Pokud vaše dítě již chodí, pak může používat odrážedlo. Vaše díte si pohyb na odrážedle rychle osvojí a hlavně... si své odrážedlo okamžitě oblíbí.

Odrážedlo je perfektní příprava pro výuku jízdy na kole. Odrážedlo vašim dětem umožní pochopit, kde je jejich centrum rovnováhy a jak s ním pracovat, a to naprosto přirozeně a bez rizika bolestivého pádu. První krok je umístit si odrážedlo mezi nohy a chodit s ním. Další krok je sednout si a odrážet se nohama. A nakonec dítě zcela samo zjistí, že může zvednou nohy ze země a ujet stále větší a větší vzdálenost na jediný odraz.

Ačkoliv je riziko při pádu z odrážedla skutečně malé, doporučujeme pro minimální ochranu používat helmu. Popřípadě je možné dítě zpočátku vybavit též chrániči na lokty, do kterých se také může uhodit.

V této kategorii naleznete velký výběr kvalitních, ale levných odrážedel pro děti. Všechna naše odrážedla jsou vhodné jak pro chlapce, tak pro dívky.

Odrážedlo versus přídavná kolečka

Na odrážedle se dítě učí ovládat směr nakláněním ze strany na stranu, tedy velmi podobně jako na kole. Dítě se tedy na odrážedle naučí pracovat se svou rovnováhou. Tréninková přídavná kolečka mají naopak spíše tendenci se plést dítěti pod nohy, právě když se chystají rozjet.

Děti se také na odrážedle cítí bezpečněji, jelikož mohou mít nohy neustále v kontaktu se zemí a zabránit tak případnému pádu. Mít nohy na pedálech děti ze začátku zpravidla odrazuje.

Další výhodou odrážedel je jejich nízká hmotnost. Dítě nepotřebuje pomoc maminky či tatínka, aby mu pomohlo zvednou odrážedlo na chodník. Tuto i jiné překážky zvládne hravě samo. Odrážedlo se zaseklo? Zůstaňte v klidu stát a užijte si pohled na spokojený výraz vašeho dítěte, jak samo osvobozuje svoji mašinu a vítězně se znovu vydává na cestu. I malé úspěchy jsou velké úspěchy!

Z odrážedla do pedálů

Jelikož odrážedlo je ve své podstatě běžné kolo bez pedálů, opustit odrážedlo a začít to zkoušet na kole je mnohem snazší.

Když vaše dítě povyroste a už je příliš velké pro jízdu na odrážedle, je zapotřebí ho naučit na kole s pedály. Můžete vyzkoušet následující tip: Odmontujte pedály a upevněte ramena pedálů k rámu řemínkem. Tak si dítě může zvyknout na kolo, aniž by bylo nucené přemýšlet o pedálech. Jakmile zvládá rovnováhu, přidat pedály už je hračka.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky