×
Menu

Dětské helmy na BMX

  Filtr
Barvy
Značky
Velikost
Nastavitelná velikost

Dobré vědět

Helmy pro mladé BMX jezdce

Začínající mladí BMX jezdci jezdí rychleji a výše než kdykoli předtím, proto je důležité, aby měli správně padnoucí certifikovanou helmu, pro správnou ochranu hlavy. I když lze použít běžnou cyklistickou helmu, nejlépe se osvědčují helmy ve skate stylu. Na rozdíl od cyklistických přileb poskytují skate přilby ochranu i zadní části hlavy a jsou konstruovány tak, aby vydržely více nárazů. Konstrukce pro vícenásobné nárazy znamená, že po těžkém pádu nemusíte helmu vyměňovat. Všechny naše helmy pro děti jsou certifikovány pro určitou úroveň akčních sportů, kterou najdete ve specifikacích výrobku.

Dětské BMX helmy se velikostně značí dle XXS - XXL, obvodu hlavy nebo kombinací obojího. Nejpřesnější metodou je měření obvodu hlavy, k němuž je zapotřebí krejčovský metr. Chcete-li zjistit, jak správně změřit obvod hlavy vašeho dítěte pro výběr správné velikosti, podívejte se na náš návod Jak nosit helmu.

Je nezbytná celoobličejová helma?

Dětské celoobličejové helmy jsou k dispozici pro děti, které jezdí nejvyšší rychlostí a provádějí odvážné kaskadérské kousky. Mohou být ale také dobrou volbou pro děti, které prostě chtějí nejvyšší úroveň ochrany. Celoobličejové BMX helmy zakrývají boky hlavy a také čelist, bradu a oblast úst. V mnoha BMX závodech je celoobličejová helma podmínkou.

Kromě hlavy je ale nezbytné chránit i další části těla před případnými pády, které děti mohou na BMX kolech utrpět. Prohlédněte si naši nabídku chráničů kolen, loktů a dalších.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky