Zimní výprodej
finální zimní výprodej   -  použijte tento kód WINTER10  -  Klikněte zde
×
Menu

BMX rámy a díly

Dobré vědět

BMX rám je základ

Rám BMX je základem celého vašeho vybavení. Pořízením nového rámu můžete změnit celý pocit z jízdy na BMX.

Geometrie rámu BMX označuje různé rozměry, které musíte při pořizování nového rámu zohlednit. Patří sem délka horní trubky, úhel hlavové trubky, úhel a výška sedlové trubky a délka řetězové vzpěry. U každého z nich je třeba zvážit různé aspekty, ale všechny lze shrnout do dvou klíčových bodů: za prvé, ujistěte se, že ať už kupujete jakýkoli rám, je kompatibilní s vašimi stávajícími díly, a za druhé, vyberte si rám, který vám poskytne příjemný zážitek z jízdy.

Vysvětlení dalších částí rámu BMX

V této kategorii najdete také naše spodní držáky a hlavové složení. Spodní držák je to, co spojuje kliky s rámem. Musíte si tedy uvědomit, že musí být kompatibilní s vaším rámem, aby do sebe vše hladce zapadalo. Například spodní držák MID bude pasovat pouze na rám, který je pro tento konkrétní díl vyroben.

Hlavové složení je systém ložisek, který se nachází v přední části rámu a spojuje rám s vidlicí. Existuje několik různých velikostí hlavového složení a je třeba se ujistit, že bude pasovat na řídicí trubku vidlice.

Protože je rám pro celé BMX stěžejní, rozhodnete-li se jej vyměnit, budete muset celé BMX sestavit znovu od začátku. Pokud s tím potřebujete pomoci, podívejte se na naše krátké video Jak sestavit kolo BMX.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky