Velikonoční výprodej
Až 55% sleva + tričko SkatePro ZDARMA!  -  Klikněte zde
×
Menu

Skimboardy

  Filtr
Značky
Velikost
Délka
Předchozí
Další
Strana 1 z 2

Dobré vědět

Skimboardy: Z čeho jsou vyrobeny?

Skimboard je to na čem jedete při skimboardingu. Narozdíl od boardu pro surfing jsou kratší, lehčí a skladnější. Je tu mnoho druhů skimboardů podle materiálu, velikosti a tvaru.

Když přijde na skimboard materiály, můžete volit mezi pěnou a dřevem. Pěnové boardy jsou hravé, mají větší nadnos a hodí se pro děti a rekreační použití.

Díky flexibilitě a nadnosu na vodě jsou preferovány skimmery se zájmem jezdit na vlnách v moři.

Dřevěné skimboardy jsou těžší než pěnové skimboardy a vhodné pro flatland skimming. Mají malý nadnos a jsou míněné pro použití v mělkých vodách. Zkušení jezdci, kteří chtějí provádět triky na rampách a zábradlích rovněž používají dřevěné boardy, které jsou odolnější než pěnové.

Výběr správného skimboardu: Velikost a tvar

Při nákupu nového skimboardu je dobré zvážit jeho váhu, výšku a rychlost jaké chcete dosáhnout. Čím větší board, tím větší váhu dokáže nadnášet na vodě. Zkušení skimmeři běžně preferují menší boardy, které jsou více obratné a lépe se hodí pro triky. Začátečníci a děti více ocení větší prkno, na kterém snadněji udrží rovnováhu.

Tvar je dán tím, jak zahnutý je nose a tail desky. Skimboardy pro pokročilé jsou obvykle ostřejší s více zahnutou přední a zadní hranou. Naopak, začátečnické a dětské skimboardy mají méně zakřivený nose a tail pro lepší stabilitu.

Pořád si nejste jistí, jaký skimboard zakoupit? Prohlédněte si náš návod pro výběr skimboardu.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky