×
Menu

Skimboardy

  Filtr
Značky
Velikost
Délka
Styl jízdy
Doporučená váha jezdce
Předchozí
Další
Strana 1 z 2

Dobré vědět

Prkno jménem skimboard

Skimboarding nebo skimming je akční vodní sport, při kterém se jezdci na svých skimboardech rozjedou vstříc přívalové vlně přímo z pláže a sklouznou se po ní zpět na pláž.

Ale skimboarding není jen o sjíždění perfektní vlny. Existuje také varianta „flatland“ neboli skimboarding na rovné vodě, který se dá provozovat kdekoliv, kde je alespoň pár centimetrů vody, třeba na místním rybníku... Zkušení jezdci na něm dokáží převádět podobné triky jako na skatebordu, například „ollie“, „shove it“ a „kick flip“. Skimboardisté si také staví dráhy a různé překážky pro dělání triků.

Jak vypadá skimboard

Skimboard v mnohém připomíná malý surfboard, ale nemá žádnou ploutvičku nebo leash. V této kategorii můžeš najít celou řadu skimboards v mnoha různých designech a barvách a z různých materiálů, jako je dřevo, laminát nebo uhlíkové vlákno.

Zaskimmujme si...

Rychlost je klíčem. Čím rychleji běžíš, tím víc výtlaku získáš, jelikož prkno se díky vynaložené rychlosti udrží déle na povrchu vody. Představ si například, co se stane, když při řízení auta rychle vjedeš do vodní louže - pokud jedeš rychle, tvoje auto, místo aby se zanořilo do louže, „přepluje“ po její hladině.

Takže pokud chceš delší skluz při skimmbordingu, pořádně to rozjeď.

Mělké vody se skimmují snadněji, protože malé víry přirozeně udržují skimboard na hladině. Jelikož board je velmi blízko dna, když svým pohybem po hladině přesouvá vodu, dno ji opět vytlačuje směrem vzhůru. Takže budeš mít na své straně další fyzikální zákon.

Tento sport je navíc extrémně zábavný a rozhodně stojí za zkoušku.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky