×
Menu

Objímky na freestyle koloběžku

  Filtr
Barvy
Značky
Vnitřní průměr objímky
Velikost objímky
Včetně kompresního systému
Předchozí
Další
Strana 1 z 2

Dobré vědět

K čemu jsou objímky na koloběžku?

Objímka na koloběžku udržuje řídítka připevněná k vidlici koloběžky. Když je objímka utažená, zajišťuje, že se vidlice a řídítka během jízdy nepohybují.

Objímky se vyrábějí v různých velikostech určených počtem použitých šroubů: jednoduché, dvojité, trojité a quad. U freestyle koloběžek se však jen zřídka setkáte s jednoduchými objímkami. Vždy se ujistěte, že jste si pořídili správnou velikost objímky se správným průměrem, abyste zajistili kompatibilitu s řídítkami. Často vám specifikace nebo manuál napoví, jakou velikost objímky si máte pořídit.

Standardní vs. oversized objímky

Objímky se vyrábí ve standardních a oversized verzích na základě jejich vnitřního průměru. Standardní objímky mají vnitřní průměr 32mm a jsou vhodné pro standardní řídítka. Oversized objímky mají vnitřní průměr 35mm a hodí se na oversized řídítka. Pomocí adaptéru (tenké vložky) je však možné některé oversizedd objímky použít pro standardní řídítka.

Co jsou to SCS objímky?

SCS objímky (standardní kompresní systém) mají zabudovaný kompresní mechanismus, který funguje jako objímka i kompresní systém v jednom. Objímky SCSse dodávají v triple a quad velikostech a jsou známé tím, že se snadno udržují a představují stabilní spojení mezi vidlicí a řídítkami. U objímek SCS nelze použít řídítka se štěrbinou, pokud nemáte adaptér. Používáním objímek SCS tedy snižujete riziko prasknutí řídítek a jste schopni nastavit výšku, aniž byste museli řezat štěrbinu.

Pokud se chcete o objímkách dozvědět více, přečtěte si našeho průvodce Nákup objímek na koloběžku.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky