Zimní výprodej
finální zimní výprodej   -  použijte tento kód WINTER10  -  Klikněte zde
×
Menu

Freestyle BMX Kolo

  Filtr
Barvy
Značky
Průměr kola
Délka rámu
Úroveň dovedností
Náboj
Předchozí
Další
Strana 1 z 4

Dobré vědět

Co je to BMX freestyle kolo?

Freestylová kola BMX se používají k provádění triků, skoků a kaskadérských kousků a jezdí se na nich buď na ulici, nebo ve skateparku. Freestyle kola, někdy označovaná jako triková BMX kola, poznáte podle velkých řídítek a malých širokých pneumatik.

Kola jsou konstruována tak, aby byla pevná a odolná a vydržela všechny nárazy, které tento styl jízdy na BMX provázejí. Rámy jsou obvykle vyrobeny ze superodolné oceli Chromoly nebo Hi-Ten, takže jsou těžší než lehká závodní BMX kola.

Různé styly freestyle BMX

V průběhu let se freestyle BMX rozšířil o různé styly. Ty se od sebe sice liší, ale neexistují pro ně žádná pevná pravidla a značně se překrývají.

STREET BMX

Street BMX slouží k provádění triků a kaskadérských kousků na ulicích a v městských oblastech, podobně jako skateboarding a bruslení. Při streetové jízdě se používají předměty jako zábradlí a obrubníky, na kterých se grinduje a dělají se triky.

PARK BMX

Park BMX se obvykle jezdí ve skateparcích a cílem je provádět triky na překážkách, jako jsou rampy a raily. Park BMX se může odehrávat v multifunkčním skateparku nebo v aréně postavené speciálně pro BMX kola.

VERT BMX

Zde je cílem provádět triky a air triky na vert rampě, což je v podstatě velká halfpipe s vertikální horní částí. Jezdci jezdí z jedné strany halfpipe na druhou a snaží se získat co nejvíce času ve vzduchu pro různé triky. Tento styl má pověst nejextrémnějšího a nejobtížnějšího stylu freestyle BMX.

FLATLAND BMX

Ve flatland BMX se jezdci snaží provádět triky a otočky na rovném povrchu. Neexistují zde žádné rampy a zábradlí a flatland je často považován za nejumělečtější ze všech freestylových stylů. Mnoho jezdců flatlandu se účastní i dalších typů freestylové jízdy.

Pokud je freestyle vaší vášní, pořiďte si sadu chráničů pro bezpečnou jízdu.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky