×
Menu

Freestyle BMX Kolo

  Filtr
Barvy
Značky
Průměr kola
Délka rámu
Úroveň dovedností
Náboj
Předchozí
Další
Strana 1 z 4

Dobré vědět

Freestyle BMX kola

Freestyle BMX is a creative sport, it is always a technical trick and a technical challenge. You can also choose different types of shoes and accessories for BMX.

Cokoliv potřebuješ k jízdě na freestyle BMX, najdeš v této kategorii. Nabízíme jak široký výběr náhradních a dopňkových dílů pro tvé BMX, tak celou řadů kompletních BMX kol od těch nejoblíbenějších a nejvýznamnějších značek.

Freestyle BMX kola se objevila v polovině 70. let, kdy jezdci na BMX začali dávat triky ve skateparcích a městských spotech, podobně jako jezdci na skateboardu.

Někteří freestyle BMX jezdci se dále specializují a věnují se disciplínám, jako dirt/trail, street, park a flatland. Jakýkoliv freestyle jezdíš, v našem e-shopu najdeš BMX kola a BMX díly, které potřebuješ pro svůj výkon.

Street BMX

Freestyle BMX kola jsou perfektní pro triky a technickou jízdu v městských podmínkách na podobných nebo stejných spotech, jako se jezdí freestyle na koloběžce, skateboardu nebo aggresive bruslích. Při jízdě ulicemi využívají street freestyle jezdci zábradlí, obrubníky a jiné překážky pro BMX grindy a triky.

Park BMX

Pokud preferuješ triky a technickou jízdu ve skateparku, nic ti v tom nebrání. Rampy a zábradlí jsou skvělé překážky pro freestyle BMX jezdce.

Flatland BMX

Flatland se odlišuje od ostatních freestyle disciplín, jelikož se provádí na rovném, plochém povrchu. Technická zručnost a vyšší dávka rovnováhy je potřebná pro tyto kousky. Freestyle BMX kola musí být velmi solidní, protože jezdec často balancuje na rámu nebo na pegách. Flatland je technický, ale i umělecký sport, který je kombinací triků na kolech s breakdance.

Pokud se chceš dozvědět víc, přečti si produktové specifikace různých BMX kol.

Trails/Dirt BMX

Podstatou této disciplíny je rychlá jízda v tratích, při které se terénní nerovnosti, zejména svahy na kraji tratě, využívají k provádění triků ve vzduchu. Ačkoliv trails a dirt jsou na první pohled podobné disciplíny, přesto se od sebe liší. Když jezdíte trail, cílem je plynulá jízda a pokročilé triky. Když jezdíte dirt, odrazové terénní překázky budou vyšší a prováděné triky a kousky riskantnější.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky