×
Menu

How to change rollerblade wheels

Kolečka se ze všech dílů kolečkových bruslí opotřebují nejrychleji. Pokud vyměníte kolečka, ve většině případů budete mít pocit, že jste si pořídili nové brule. Kolečka si můžete vyměnit naštěstí sami doma - následujte našeho průvodce a za chvíli už jste opět na kolečkách.

Vezměte si k ruce: imbusový klíč nebo speciální skate-tool (pro některé brusle budete potřebovat 2 klíče/nářadí, jeden pro každou stranu kolečka).

Zvoleným nástrojem uvolni šroub v ose kolečka. V některých případech budeš potřebovat dva klíče, jak je zobrazeno na obrázku výše.
Jakmile je šroubek uvolněný, můžete vyjmou osu a také původní kolečko z rámu.

V tento moment je skvělý nápad vyčistit rám a ložiska. Doporučujeme také odstranit suchým hadříkem špínu z místa usazení kolečka.

Použijte skate-tool nebo imbusový klíč k odstranění ložisek ze starého kolečka. Pokud chcete znovu ložiska použít v novém kolečku, pěčlivě odstraňte nečistoty suchých hadříkem. Možná byste je ale rádi rovnou vyčistily a promazali. Přečtěte si našeho průvodce čištěním a údržbou ložisek.
Kromě ložisek je v kolečku také spacer. Tento spacer je také třeba umístit do nového kolečka. (Vezměte prosím na vědomí, že některé brusle mají 2 nebo 3 spacery.)

Umístěte ložiska a spacery do nového kolečka. Ložiska by měla těsně zapadnout. (Jestliže ložiska nesedí velmi těsně, mohou se v kolečku volně pohybovat, což rozhodně nechceme . Možná je lepší najít lepší kolečka s těsnějším středem.)

Nové kolečko je připravené k montáži. Umístěte nové kolečko do prázdného místa v rámu.

Zaveďte osu/nábu napříč kolečkem a umístěte šroub. Utáhněte šroub nástrojem skate-tool. Šroub by měl být utažený pevně, ale nesmí se to přehnat - kolečka se stále musí volně protáčet.

Opakujte stejný postup se všemi kolečky. Nová kolečka mají obvykle poněkud širší průměr než sjetá opotřebovaná kolečka. Proto vám to s novými kolečky pojede rychleji, a je tudíž třeba to s novými kolečky rozjet zpočátku opatrně.

Související produkty

SkatePro