×
Menu

Pádla pro paddleboard

  Filtr
Značky

Dobré vědět

„Kormidlo“ k tvému SUP paddle

Koupit nejlepší paddleboard na světě nestačí. Bez kvalitního pádla pro paddleboard se totiž neobejdeme, jelikož bychom se bez něj doslova nikam nedostali. Bez nadsázky lze říct, že kvalitní SUP paddle je takové pádlo, které ti nejvíc usnadní práci. Typ „práce“ neboli výkonu, který od svého pádla očekáváš, se liší dle tvých osobních požadavků a stylu jízdy.

Pokud svůj paddleboard využíváš k touringu (vyjížďkám) po okolí a zejména na rovné vodě, pak hledáš pádlo SUP, které je lehké, má správný úhel a vhodný rozměr plochy. Pokud je vše v rovnováze, pak ti pádlo umožní zabírat s maximální účinností.

Pokud paddleboard sdílíte v rodině a střídáte se, pak se vyplatí pořídit nastavitelné a velmi odolné pádlo.

Jaký zvolit materiál?

Jak už tomu bývá, také pádla pro paddleboard se vyrábějí z různých materiálů.

Výhodou pádla z uhlíkových vláken je jeho výkonnost a nízká váha. Karbonová (neboli uhlíková) pádla lze zakoupit jak s fixní, tak s nastavitelnou délkou. Pokud se rozhoduješ podle hmotnosti, pak je nejlepší variantou karbonové pádlo s fixní délkou, které je zdaleka nejlehčí.

Pokud máš malý rozpočet, pak je nejlepší pořídit hliníkové pádlo SUP.

Dřevěné pádlo je obvykle z jednoho kusu. Pádla ze dřeva mají svůj osobitý styl a odlehčený design. Zpravidla stojí o něco víc, ale vypadají skvěle, jsou funkční, a když je zrovna nepoužíváš, lze je pověsit na zeď jako stylovou dekoraci.

Laminátové pádlo je vyváženým kompromisem mezi cenou a výkonem. Laminát je totiž velmi univerzální a lehký materiál.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky